«گرانت شاپس»، وزیر حمل و نقل انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که لندن می‌تواند هر هواپیمای روسی را که وارد حریم هوایی بریتانیا شود، بدلیل اعلام ممنوعیت قبلی ورود هواپیماهای روسی به حریم هوایی بریتانیا، توقیف کند.

این وزیر دولت انگلیس در توئیتر خود می‌گوید: «من ورود هر هواپیمای روسی به حریم هوایی بریتانیا را جرم تلقی کرده امو می‌توان این جت‌ها را توقیف کرد. ما توانایی دوستان پوتین را برای ادامه زندگی عادی در حالی که هزاران انسان بی گناه می‌میرند، خفه خواهیم کرد.»

پیش از این در پی حمله روسیه به اوکراین، انگلیس و بسیاری از کشورهای اروپایی حریم هوایی خود به روی هواپیماهای روسی را بستند. همچنین «اورزلا فون درلاین»، رئیس کمیسیون اروپا نیز اعلام کرد که اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را به روسیه می‌بندد. رئیس کمیسیون اروپا در این باره گفت: «پیشنهاد ما ممنوعیت تمام هواپیماهای تحت مالکیت روسیه، ثبت شده در مسکو و تحت کنترل این کشور است. این هواپیماها دیگر توانایی فرود آمدن در اتحادیه اروپا، برخاستن از اتحادیه اروپا یا پرواز بر فراز اتحادیه اروپا را نخواهند داشت.»

وی در ادامه اضافه کرد: «این موضوعات شامل تمامی هواپیماهای روسی می‌شود. حریم هوایی ما به روی تمام هواپیماهای روسیه بسته خواهد بود. این شامل جت‌های خصوصی اولیگارش ها هم می‌شود.»

این مطلب برایم مفید است
52 نفر این پست را پسندیده اند