وزیر دفاع لهستان در پیامی توییتری نوشت: «در تعطیلات آخر هفته، نظامیان بخش مکانیزه (ارتش لهستان) رزمایش مشترکی را در جنوب شرق لهستان با نظامیان بخش هوابرد آمریکا آغاز کردند».

آمریکا پیشتر به بهانه استقرار نظامیان روس در نزدیکی مرزهای اوکراین، نظامیان خود را روانه لهستان و رومانی کرده است.

این در حالی است که «الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین شامگاه یکشنبه با اشاره به افزایش‌ تنش‌ها در شرق این کشور گفت که صحبت از تهاجم روسیه به این کشور طی روزهای آینده بی‌مورد است.

وی که این سخنان را طی مصاحبه‌ای عنوان می‌کرد، افزود: «اطلاعات ما،‌ آمادگی نیروهای تهاجمی روسیه برای تهاجم را ثبت نمی‌کند اما این بدان معنا نیست که اگر بخواهند،‌ طی یک یا دوهفته نتوانند این کار را انجام دهند».

وزیر دفاع اوکراین اضافه کرد: «امروز و تا این ساعت، روسیه هیچ نیروی تهاجمی در هیچ یک از شهرهای اطراف اوکراین تشکیل نداده است. بنابراین از دیدگاه من، بی مورد است که در این باره حرف زده شود که فردا یا پس فردا حمله انجام می‌شود».

آمریکا و برخی کشورهای غربی طی روزهای گذشته مدام مدعی می‌شوند که روسیه به زودی به اوکراین حمله می‌کند و اقدام به ارسال تسلیحات و مهمات به اوکراین کرده‌اند.

روسیه تاکید دارد که ارسال مهمات و تسلیحات به اوکراین سبب خواهد شد تا این کشور، بحران در مناطق شرقی خود را با زور حل کند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند