به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مستند ساخته شده در کره شمالی که امروز سه شنبه پخش شد، کیم جونگ اون را در حین راه رفتن با پای شل همچنان که این رهبر کره شمالی مشغول مقابله با "بدترین سختی‌های" این کشور فقیر در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا و تحریم‌ها بر سر برنامه‌های تسلیحاتی آن است، نشان داد.

این مستند ۱۱۰ دقیقه‌ای با عنوان "۲۰۲۱، سال بزرگ پیروزی" به شرح مجموعه‌ای از دستاوردهای حاصل شده در کره شمالی در این سال از جمله در زمینه توسعه موشکی، ساخت و سازها و تلاش برای غلبه بر همه‌گیری می‌پردازد.

راوی این مستند این دست پروژه‌ها را بارها و بارها به عنوان نشانه‌هایی از "پیروزی" به رهبری کیم جونگ اونی که به طرز قابل توجهی لاغرتر شده مورد تحسین قرار داد؛ مستندی که همچون مستندهای قبلا ساخته شده در کره شمالی، از سوی رسانه‌های دولتی این کشور برای ایجاد یک کیش شخصیتی نیمه الهی پیرامون کیم جونگ اون مورد استفاده قرار گرفت.

این فیلم در مورد سختی‌ها در کره شمالی توضیح بیشتری نداد؛ اما بر اساس اعلام نهادهای سازمان ملل، کره شمالی منزوی، برخلاف کره جنوبی ثروتمند و دموکراتیک، با کمبود شدید مواد غذایی در ضمن تحریم‌ها، خشکسالی و سیل مواجه است.

کره شمالی تا کنون هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ را تایید نکرده است؛ اما مرزهای خود را بسته است. این کشور به طور پیوسته به توسعه سیستم‌های تسلیحاتی خود در ضمن بن بست در مذاکرات مربوط به برچیدن زرادخانه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک خود در ازای برداشته شدن تحریم‌های سازمان ملل و آمریکا پراخته است.

در یک نقطه از مستند مذکور، کیم جونگ اون در حالی دیده شد که به سختی برای پایین آمدن از پلکانی موقت در ضمن بازدیدش از یک سایت ساخت و ساز همزمان با بارش باران تلاش می‌کند.

راوی این مستند گفت: "این ویدئو جنبه مادرانه او را نشان می‌دهد به نحوی که او کاملا بدن خود را وقف تحقق رویاهای مردم کرده است."

این فیلم مستقیماً به مساله کاهش وزن کیم جونگ اون اشاره نکرد؛ اما او در عکس‌های اخیر انتشار یافته از سوی رسانه‌های دولتی کره شمالی به طور فزاینده‌ای لاغرتر ظاهر شده است.

این مطلب برایم مفید است
29 نفر این پست را پسندیده اند