به باور تحلیلگران معامله گران در روز ابتدایی هفته اگرچه فعلا در شرایط انتظاری به سر می برند اما به نظر می رسد به دلیل همین شرایط انتظاری، عرضه در غیاب تقاضا با توان بالایی فروشندگان روبه رو خواهد شد.

شاخص های عملکردی بازار سهام در روز شنبه حاکی از آن است که سمت فروش همچنان با توان بالایی روبه روست و خریداران به دلیل تردیدی که نسبت به دورنمای بازار دارند، حضور فعالی نخواهند داشت. خروج پول حقیقی ها از بازار سهام با پایین بودن ارزش معاملات خُرد نیز نشانگر و تایید کننده همین موضوع است.

در این مختصات آنچه به بازار جهت می دهد، سیگنال مربوط به رویدادها و اتفاقات سیاسی اقتصادی است. از وین خبر می رسد که دیپلمات ها برای مشورت به پایتخت ها برگشته اند و بعد از دو روز مذاکرات را از سر می گیرند که نشان می دهد همچنان معامله گران باید منتظر بمانند. با وجود کندی در روند مذاکرات، اما طرف های مذاکره کننده نسبتا خوش بین اند.

در رویدادهای اقتصادی هم قرار است تصمیمات مهمی در بودجه با تایید مجلس گنجانده شود و در صدر آنان به احتمال زیاد سیاست حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی به عنوان سیاست تخصیص ناکارآمد ارزی در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت که می تواند به بازار سهام و سهم های دارویی و غذایی همچنان سیگنال بدهد.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «راز بی اعتمادی به بورس /پیش بینی بازار سهام 25 دی 1400» بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند