اسکناس آمریکایی پس از طی کردن حدود ۲ هفته نزول متوالی قیمت، روز دوشنبه تغییر مسیر داد و وارد فاز افزایشی شد.

اسکناس آمریکایی پس از طی کردن حدود ۲ هفته نزول متوالی قیمت، روز دوشنبه تغییر مسیر داد و وارد فاز افزایشی شد. دلار در روز سوم هفته از یک سو توانست با قدرت در محدوده ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد حمایت واقع شود و پس از آن با قدرت نمایی خریداران در اواخر وقت خود را به بالای مرز ۲۸هزار تومانی رساند.

 در صورتی که قیمت دلار در روز جاری افزایش پیدا نکند، می توان گفت که رشد روز دوشنبه تنها یک پولبک قیمتی بوده است و هدف معامله گران از افزایش تحرکات در روز سوم هفته این بوده است که ارز خود را در نرخ های بالاتر به فروش برسانند و از بازار خارج شوند. خروج معامله گران بزرگ از بازار را شکست محدوده ۲۷هزار و ۵۰۰ تومانی نشان خواهد داد.

در این شرایط می توان گفت در صورتی که دلار در دامنه ۲۷ هزار و ۵۰۰ الی ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان تغییرات خود را به ثبت برساند،‌ تصمیم قطعی در مورد آینده قیمت دلار توسط معامله گران بزرگ بازار اتخاذ نشده است.

روز دوشنبه کاهشی های بازار سعی داشتند این شایعه را برجسته کنند که بازارساز مدیریت قیمت را از دست نداده است و تنها به دنبال افت محدود و آرام قیمت است. امروز این شایعه در بازار در محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان مورد آزمون قرار خواهد گرفت. در صورتی که این محدوده از دست برود‌ ودلار بالای آن تثبیت شود،‌ می توان گفت که حداقل به طور موقت بازار به دست بازیگران افزایشی افتاده است.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۱۱_۰۹-۱۹-۱۱

همچنین در اکوایران ببینید : سال به بن بست رسیدن طلا
این مطلب برایم مفید است
32 نفر این پست را پسندیده اند