وزیرامورخارجه ایران در گفتگو با الجزیره خاطرنشان کرد که عربستان مایل به گفتگو درباره پرونده‌های منطقه‌ای است، اما در حال حاضر گفتگو‌ها بر روابط دوجانبه متمرکز است. امیرعبداللهیان افزود: ما به اهمیت یک گفت وگوی گسترده منطقه‌ای شامل عربستان، مصر و ترکیه برای حل مشکلات منطقه اعتقاد داریم.

وزیرامورخارجه ایران در گفتگو با الجزیره درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی گفت: تهدیدهای رژیم صهیونیستی تازگی ندارد و این رژیم در وضعیتی بسر می برد که قادر به اجرای آنها نیست.

امیرعبداللهیان درباره مذاکرات اخیر میان ایران و عربستان نیز اظهار داشت: گفت وگوی ما با عربستان مثبت و سازنده است و برای از سرگیری روابط در هر زمانی آمادگی داریم.درباره مذاکرات اخیر میان ایران و عربستان نیز اظهار داشت: گفت وگوی ما با عربستان مثبت و سازنده است و برای از سرگیری روابط در هر زمانی آمادگی داریم.

وی افزود: نمایندگان ما در سازمان همکاری اسلامی به جده باز خواهند گشت و این اقدامی مثبت به شمار می رود.

وزیر خارجه ایران خاطرنشان کرد که عربستان مایل به گفت وگو درباره پرونده های منطقه ای است، اما در حال حاضر گفت وگوها بر روابط دوجانبه متمرکز است.

امیرعبداللهیان افزود: ما به اهمیت یک گفت وگوی گسترده منطقه ای شامل عربستان، مصر و ترکیه برای حل مشکلات منطقه اعتقاد داریم.

وی با محکوم کردن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: ما به همسایگانمان هشدار دادیم که عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خطایی راهبردی است و آنها اولین کسانی هستند که بهای آن را خواهند داد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

0 نفر این پست را پسندیده اند