به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌وگویی با اشاره به این که رسیدن به یک توافق در پی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین هنوز امکان‌پذیر است،‌ گفت که زمان برای این کار رو به اتمام است.

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه روز جمعه  گفت که پیشرفت‌هایی در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین انجام شده است، اما زمان رو به پایان است.

رویترز در ادامه گزارش داد که لودریان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی بی‌اف‌ام و شبکه رادیوی آرام‌سی گفت: من هنوز بر این باورم که می‌توانیم به توافق برسیم، اما زمان رو به اتمام است.

اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در پی این مطرح می‌شود که آنَالنا بِربوک همتای آلمانی‌اش نیز روز گذشته مدعی شده بود، ایران تاکنون اعتماد زیادی را تلف کرده است و فرصت زیادی برای احیای توافق هسته‌ای باقی نمانده است.

این در حالیست که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان دیروز در صفحه توییتر خود در ارتباط با روند کنونی مذاکرات وین نوشت: مذاکرات وین در مسیر طبیعی و خوب جریان دارد. ابتکارات طرف ایرانی این فضا را رقم زده است. اکنون این طرف غربی است که باید نشان دهد آیا حسن نیت و اراده جدی برای توافق خوب دارد.

دور هشتم مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین از چند روز پیش آغاز شده است. ایران گفته است تنها با هدف لغو شدن تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران از طریق دست یافتن به توافقی خوب، به این مذاکرات ادامه می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

43 نفر این پست را پسندیده اند