پس از ملاقات معاون وزیر خارجه کره جنوبی با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در وین، کره جنوبی اعلام کرده منابع مالی ایران باید آزاد شود.

یکی از نشانه های بارز پیشرفت مذاکرات وین را سفر دو روز قبل معاون وزیر خارجه کره جنوبی به وین و ملاقات با علی باقری کنی عنوان می کنند. پس از این دیدار وزارت خارجه کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرده منابع مالی بلوکه شده ایران در این کشور باید هرچه زودتر آزاد شوند.

این منابع ۷ میلیارد دلاری مدت هاست که به چالشی بزرگ میان دو کشور بدل شده و با ممنوعیت فعالیت دو شرکت کره ای تولیدکننده لوازم خانگی و شرکت های تولیدکننده خودروهای کره ای بازار ایران به پارتنرهای چینی شرکت های تولیدکننده داخلی رسیده است.

وزارت خارجه کره اعلام کرده به دنبال راهکارهایی است تا هرچه سریعتر بدهی ایران پرداخت شود و معاون آنها در این زمینه با علی باقری کنی بحث و گفت و گو داشته است.

مشکلاتی چون تحریم ها و موانع انتقال از کانال سوئیفت و همچنین چالش های مربوط به قانون اف ای تی اف از مشکلات انتقال پول های بلوکه شده ایران در سال های قبل بودند که فشار تحریم های بانکی آمریکایی باعث شده در ۴ سال گذشته این دارایی ها به ایران عودت داده نشود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

22 نفر این پست را پسندیده اند