این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اظهار داشت: استکبار جهانی با اسلام هراسی و شیعه هراسی سعی دارد مسیر حق و بیداری انسان‌ها را به‌نفع خود تغییر دهد و شما در دانشگاه ادیان و مذاهب رسالت بزرگی بر دوش دارید و باید معارف اصیل اسلام و شیعه را به جهانیان ابلاغ کنید.

وی با تاکید بر ضرورت کارهای عمیق علمی و پژوهشی در حوزه و دانشگاه ادامه داد: متاسفانه در برخی از آثار منتشر شده در میان برادران دینی ما، مشاهده می‌شود که نگاه بعضی از آنان به برخی مسائل بسیار سطحی و عوامانه است که نیاز است در یک فضای علمی و به دور از توهین و تنش به صورت کاملا علمی و منطقی به آنها جواب داده شود و شما در دانشگاه ادیان و مذاهب با توجه به توانمندی‌هایی که دارید لازم است به این شبهه‌ها پاسخ دهید.

نواب نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت‌های علمی پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: یکی از افتخارهای دانشگاه ادیان و مذاهب این است که رشته شیعه شناسی در این دانشگاه به سه زبان رسمی دنیا تدریس می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های بین‌المللی شیعه شناسی در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: در این دوره‌های بین‌المللی که با حضور استادان دانشگاه‌های معتبر جهان و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، شرکت کنندگان ضمن آشنایی با معارف اصیل شیعه با جاذبه‌های گردشگری ایران اسلامی نیز آشنا می‌شوند.

رئیس دانشگاه ادیان افزود: این دانشگاه تاکنون بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده است که از مجموع این آثار منتشره، بخش عظیمی از آن در دفاع از دین، اسلام و شیعه است. همچنین هزاران مقاله علمی پژوهشی و علمی تخصصی نیر منتشر کرده که از این میان، بیشتر این مقاله‌ها در حوزه اسلام و در دفاع از عقاید شیعه بوده است.

نواب بیان کرد: با توجه به اهمیت بحث زنان و خانواده، دانشکده زن و خانواده را در این دانشگاه تاسیس کردیم که استادانی از حوزه در این دانشکده به تدریس مشغول می‌باشند.

وی افزود: در دانشگاه ادیان و مذاهب میزبان دانشجویانی از سراسر دنیا هستیم که امیدواریم میزبان خوبی برای این دانشجویان باشیم و این دانشجویان بتوانند حامل پیام صلح و دوستی ملت ایران اسلامی به سراسر جهان باشند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

8 نفر این پست را پسندیده اند