به نوشته وبگاه سعودی‌لیکس، این کمک مالی می‌تواند اهداف متعددی داشته باشد و طبق گزارش وبسایت خلیج۲۴، بن سلمان تلاش دارد با کمک مالی به جرد کوشنر، برای بازگشت دونالد ترامپ به مسند ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴، اقدام کند و از این رو سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در آمریکا را آغاز کرده است.

جرد کوشنر موفق شده است تا سه میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در شرکت جدیدش در سرزمین اشغالی از ریاض و ابوظبی دریافت کند. علاوه بر این کوشنر بخشی از کمک عربستان و امارات را برای پروژه جدیدش به نام «آوینتی پارتنرز» در میامی در کنار تفریحگاه «مار-ئه-لاگو» ترامپ، صرف خواهد کرد.

روزنامه نیویورک تایمز ماه گذشته نوشت که سایر مشاوران و کارمندان سابق آمریکا نیز فعالانه به دنبال گرفتن پول از سعودی‌ها هستند و کوشنر تنها مقام سابق کاخ سفید در دوره ترامپ نیست که بلافاصله پس از ترک قدرت، وارد یک معامله تجاری سودآور با متحدان آمریکا در خلیج فارس می‌شود. به گفته افراد مطلع، «استیون منوشین» وزیر خزانه داری ترامپ نیز، قبلاً از سعودی‌ها، اماراتی‌ها و قطری‌ها خواستار سرمایه‌گذاری در شرکتش شده و موفقیت بیشتری نیز از کوشنر در این خصوص حاصل کرده بود.

شبکه MSNBC آمریکا نیز در گزارشی گفته است که بن سلمان اولین سرمایه‌گذاری خود برای بازگشت دونالد ترامپ به کارزار انتخاباتی ۲۰۲۴ را با کمک به جرد کوشنر انجام داد.

سعودی لیکس همچنین نوشت که علاوه بر کمک به کارزار انتخاباتی ترامپ، محمد بن سلمان سعی دارد با کمک به جرد کوشنر که روابط بسیار عمیقی با رژیم صهیونیستی دارد، در راستای سرپوش نهادن به جنایات خود گام بردارد.

وبسایت عربی: محمد بن سلمان برای بازگشت ترامپ هزینه می‌کند

این مطلب برایم مفید است
84 نفر این پست را پسندیده اند