قیمت طلای جهانی در پایان معاملات روز گذشته ۱۸۱۲ دلار بود، قیمت طلا معاملات امروز را صعودی آغاز کرد و در ساعت ۱۲ و ۱۷ دقیقه عصر امروز به وقت ایران روی ۱۸۱۴ دلار قرار داشت.

کرونا و به طور خاص گونه جدید آن برای اقتصادهای بزرگ دنیا مسئله است، وزیر بهداشت انگلیس می‌گوید تا آغاز سال جدید میلادی هیچگونه اقدام اضافی در رابطه با کوید انجام نخواهد شد و ممنوعیت‌های بیشتر در سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وی مدعی است ۹۰ درصد موارد ابتلا در انگلستان مربوط به اومیکرون است و در صورت نیاز دولت برای مداخله هیچ تردیدی نخواهد کرد. وزیر خارجه فرانسه نیزاحتمال انجام دورکاری برای کنترل کرونا را مطرح می‌کند. اگر کرونا اومیکرون اروپا را به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد و اروپایی‌ها را مجبور به اقدامات بازدارنده کند، رشد اقتصادی در اروپا با اختلال مواجه خواهد شد، یورو در مقابل دلار تضعیف می‌شود و از این جهت قیمت طلا تحت فشار قرار می‌گیرد. با این وجود اختلال رشد اقتصادی تورم را تشدید می‌کند و شانسی برای طلا به وجود می‌آورد. در مورد آسیب احتمالی که گونه اومیکرون کرونا به رشد اقتصادی آمریکا وارد خواهد کرد، قضیه تا حدی متفاوت است. در این حالت فشارهای تورمی و عدم اطمینان در صورت مسئله‌ساز شدن گونه جدید در آمریکا به رشد قیمت طلا کمک خواهد کرد.

بیت کوین سقوط

 

قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 19 دقیقه عصر امروز روی 49 هزار و 443 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت گذشته منفی بود. سرمایه بازار بیت کوین به 934 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 6.4 درصد اختلاف داشتند.

قیمت اتریوم نیز در 24 ساعت گذشته کاهش یافت و روی 3 هزار و 922 دلار قرار گرفت. سرمایه بازار اتریوم 467 میلیارد دلار و اختلاف بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 6 درصد اختلاف داشتند.

متن کامل این گزارش را با تیتر «تاثیر متفاوت اومیکرون بر قیمت طلا در اروپا و آمریکا»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.