معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه تا قبل از پایان سال سه نقطه بازار گل ساختمانی و نه دستفروشی را در جنوب، شرق و غرب تهران در نظر خواهیم گرفت، گفت: سه بازار گل فاخر را در شهر تهران راه اندازی خواهیم کرد.

جلال بهرامی در سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالات و تذکرات اعضای شورا درباره بازار گل شهید محلاتی و همچنین موضوع دستفروشان گفت: الان اگر ده هزار دستفروش را ساماندهی کنیم سال بعد حتما ده هزار دستفروش دیگر خواهیم داشت. باید کاری کنیم و چارچوبی برای این موضوع داشته باشیم و آن را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات با اتاق اصناف گفت: ۸۰ صنف زیرمجموعه این اتاق است و دستفروشان نیز عموما متعلق به این اصناف هستند. خیلی از آنها از مغازه جنس ها را به خیابان منتقل می کنند و گفتیم باید یکبار مشخص کنید چند صنف موجود است و چقدر ظرفیت بازار روز ایجاد کنیم و بعد از آن پلیس ورود کند. چرا شهرداری ورود کند؟

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در برخی از اماکنی که تعیین کردیم ۳۰ درصد کسبه حاضر نشدند، گفت: ۳۰ درصد دستفروشان در مکان مناسب تر حضور پیدا نکردند و این پیغام دارد که چرا در یک جای رسمی نمی آیند؟.

وی ادامه داد: مسأله را در صحن شورا توضیح نمی دهم و در جلسه هم اندیشی به آن اشاره خواهم کرد. ما انسان محور برخورد می کنیم نه مکان محور. در مورد بازار گل و گیاه قول می دهم تا قبل از پایان سال سه نقطه بازار گل ساختمانی و نه دستفروشی در جنوب، شرق و غرب تهران در نظر بگیریم و سه بازار گل فاخر را در شهر تهران راه اندازی کنیم و کسبه را به آنجا انتقال دهیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.