سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و افزود: بیمار اومیکرونی مازندران از اروپا بازگشته بود و در آنجا دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود و ولی دز سوم را دریافت نکرده بود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعلام این که تفاوت میان واکسن‌های کرونا زیاد نیست و شهروندان باید تمامی دزهای تعریف شده را دریافت کنند ، گفت : اولین بیمار مبتلا به سویه اومیکرون مازندران خارج از کشور دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود.

دکتر ناصر عمادی روز یکشنبه بر ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و افزود : بیمار اومیکرونی مازندران از اروپا بازگشته بود و در آنجا دو دز واکسن فایزر تزریق کرده بود و ولی دز سوم را دریافت نکرده بود.

وی با بیان اینکه دز دوم واکسن را این بیمار چهار ماه پیش تزریق کرده بود ، گفت:  از این فرد به صورت پیامکی درخواست شده بود که برای تزریق دز سوم واکسن کرونا مراجعه کند ولی نرفت و موفق به تزریق دز سوم واکسن نشد.

دکتر عمادی افزود : تزریق دز سوم واکسن کرونا برای ایمنی در سویه های جدید بسیار اثرگذار است وشهروندان به صورت جدی تزریق دز سوم را در دستور کار خود قرار دهند.

 وی افزود: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در این روزها  باید با حساسیت خیلی بیشتری از سوی شهروندان انجام شود.

وی گفت : تاکنون ۷۹۶ هزار و ۱۶۷ دز واکسن کرونا به جمعیت گروه هدف بالای ۱۲ سال بابل تزریق شده است که از این تعداد ۴۰۴ هزار و  ۸۹۹ دز برای نوبت اول بود که ۸۷ درصد از جمعیت گروه هدف را واکسینه کرد و ۳۵۱ هزار ۸۲۴ دز هم نوبت دوم بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهارکرد:  تا کنون ۳۹ هزار و ۴۴۴ نفر از گروه هدف بابل برابر با هشت و نیم درصد این جمعیت دز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

در اکوایران ببینید : ​واکسن‌ها ما را از اومیکرون محافظت می‌کنند؟

 

این مطلب برایم مفید است
182 نفر این پست را پسندیده اند