،«مختار حداد» تحلیل‌گر سیاسی در مصاحبه با اسپوتنیک با اشاره به دریافت روادید سه دیپلمات ایرانی از عربستان برای حضور در جده اعلام کرد که این اقدام در چارچوب تلاش‌ها برای احیای روابط دو کشور و دستیابی به پیشرفت در روابطی است که در دوره اخیر شاهد گسستگی بوده است.

حداد در ادامه ابراز امیدواری کرد این اقدام که در راستای حسن نیت هر دو طرف بوده کمک کند تا روابط تهران و ریاض به روال عادی خود بازگردد. او اعلام کرد بعد از این اتفاق در ماه‌های پیشرو روابط تهران و ریاض تحولات مهم و چشمگیری را شاهد خواهد بود.

این تحلیل‌گر سیاسی اعلام کرد بعد از چهار دور مذاکره بین ایران و عربستان به میزبانی عراق در روز‌های آینده شاهد برگزاری دور پنجم خواهیم بود و این احتمال وجود دارد طی ماه‌ها و همچنین بازگشت کامل روابط این دو کشور سفارتخانه‌ها نیز باز شوند.

مختار حداد در پایان هم گفت: سیاست دولت ابراهیم رئیسی در حوزه سیاست خارجی، گشایش با کشور‌های منطقه است.

روز گذشته رسانه‌های بین‌المللی اعلام کردند عربستان به ۳ دیپلمات ایرانی روادید اعطا کرده تا به این کشور سفر و فعالیت خود را شروع کنند.

در همین راستا حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار و گفت‌وگو با «فؤاد حسین» همتای عراقی خود اعلام کرد که هیئت‌های ایران و عربستان در آینده نزدیک در بغداد گردهم خواهند آمد و در خصوص عملیاتی کردن مرحله بعدی توافقات اقدام خواهند کرد.

پیش از این چهار دور مذاکره میان ایران و عربستان با میانجی‌گری عراق در بغداد برگزار شده و شرکت‌کنندگان در آن این مذاکرات را سازنده خواندند و از برگزار کردن مذاکرات بیشتر خبر دادند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

305 نفر این پست را پسندیده اند