حسین زین الصالحین پیش از ظهر جمعه ۳ دی ماه در دیدار با آیت الله سید مرتضی محمودی نماینده، ولی فقیه و امام جمعه ورامین با اشاره به اینکه جمعیت تهران در روز با شب متفاوت است اظهار کرد: از جمعیت فعلی استان تهران ۵۰.۳ درصد را آقایان و ۴۹.۷ درصد خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

زین الصالحین با بیان اینکه میزان افزایش جمعیت ۰.۴ درصد و نرخ رشد جمعیت طبق سرشماری سال ۹۵ میزان ۱.۷ درصد بوده است افزود: آمارها نشان می‌دهد کشور و مخصوصاً تهران در بحث جمعیت به سمت کاهش رفته و مجموعاً کشور از لحاظ جمعیت وضعیت مناسبی ندارد.

وی بیان کرد: تعداد موالید در ۸ ماهه اول سال جاری در استان تهران ۱.۴ درصد کاهش و فوت ۱۸.۹ درصد افزایش داشته و در ازدواج ۱.۸ درصد کاهش و طلاق ۲.۲ درصد کاهش داشته شده است.

وی با بیان اینکه از لحاظ کلی تغییراتی در حال شکل گرفتن است گفت: ۹۸ درصد کارت هوشمند در استان تهران و در ورامین ۹۴.۵ درصد تحویل مردم شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان تهران افزود: ورامین ۲۸۹ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۱ درصد آن را آقایان و ۴۹ درصد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و رشد ازدواج در آن ۲ درصد است، اما مثبت نیست و هر خانواده ۲ بچه دارد و طی ۸ ماه اخیر در ورامین تعداد ولادت ۴ درصد کاهش و فوت ۱۲ درصد افزایش و ازدواج ۴ درصد افزایش و طلاق ۳ درصد افزایش داشته است.

زین الصالحین عنوان کرد: نام‌های فاطمه و رستا و نورا و همتا و نفس برای فرزندان دختر در ورامین و نام‌های امیرعباس و امیرعلی و شاهان و آریا در پسرها بیشترین فراوانی را داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.