رسانه های عراقی اعلام کردند که به دنبال شلیک 2 فروند موشک به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، پدافند هوایی سفارت آمریکا فعال شده است.

بامداد یکشنبه بار دیگر رسانه‌های عراقی از شنیده شدن صدای انفجار در بغداد خبر دادند. در ابتدا کانال تلگرامی صابرین نیوز در خبری فوری اعلام کرد که این صدای انفجار در منطقه سبز بغداد شنیده شده است.

در ادامه رسانه‌های عراقی اعلام کردند که به دنبال این انفجار آژیرهای هشدار در منطقه سبز به صدا درآمده و و پدافند هوایی سفارت آمریکا در منطقه سبز فعال شده است.

طبق گزارش صابرین نیوز، ۲ فروند راکت در نزدیکی پایگاه سوم توحید در داخل سفارت آمریکا در بغداد سقوط کرده است. در ادامه خبرگزاری روسی اسپوتنیک و صحیفة العراق الالکترونیه نیز این خبر را تأیید کردند.

منطقه سبز بغداد بارها شاهد حملات راکتی بوده است. آبان ماه رسانه‌های عراقی خبر دادند که منزل «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر این کشور در منطقه سبز هدف حمله هوایی قرار گرفته است. این در حالی است که برخی از شخصیت‌ها و گروه‌های عراقی این مسئله را باور نداشتند.

خبرگزاری اسپوتنیک درادامه تاکید کرد که به دنبال این حمله، یکی از راکت‌ها در داخل حیاط سفارت آمریکا فرود آمد و راکت دوم بر اثر شلیک سامانه پدافند هوایی ساقط شد و در بیرون سفارت سقوط کرد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند