به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال الجزایر  شنبه موفق شد در نخستین دوره مسابقات جام عرب، پیروز مسابقات شود.

پایگاه خبری العهد گزارش داد، «مجید بوقره» مربی تیم الجزایر، گفت که این جام قهرمانی را به «ملت فلسطین و مردم خود در غزه» تقدیم می‌کند.

این در حالی است که در طول مسابقه، هواداران تونس و الجزایر، ضمن ابراز همبستگی با مسئله فلسطین، شعارهایی را به نام فلسطین فریاد می‌زدند. هوادارن در کنار پرچم‌های تونس و الجزایر، پرچم فلسطین را نیز به اهتزاز درآوردند.

در همین ارتباط، «سامی ابوزهری» عضو ارشد جنبش حماس  در واکنش به اظهارات اخیر «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر در حمایت از فلسطین گفت که حماس مواضع عبدالمجید تبون در حمایت از مسأله فلسطین را مایه افتخار می داند.

وی تأکید کرد، اظهارات تبون نشانگر اصالت الجزایر است؛ چرا که باعث شد همه بدانند که حمایت از مسأله فلسطین یکی از اصول ثابت سیاست خارجی الجزایر است.

تبون اخیرا در واکنش به جنایات صهیونیست‌ها، از جامعه جهانی خواست تا به مسئولیت تاریخی خود در قبال سرکشی‌های رژیم صهیونیستی و نقض قوانین بین المللی توسط این رژیم، عمل کند.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند