سید صولت مرتضوی در جریان سفر رئیس جمهور به استان یزد با حضور در زندان مرکزی این استان، با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) درباره تاثیر اقدامات تربیتی بر افراد آسیب دیده جامعه اظهار کرد: امروز در زندان یزد مصداق بارز آیه شریفه " مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً" را مشاهده کردم.

وی افزود: اگر چه مسئولین اقدامات قضایی، تامینی و انضباطی را در چارچوب رسالت خود انجام می‌دهند و موظف به احقاق حقوق جامعه هستند اما در سوی دیگر مسئولیت اصلاح و تربیت را به عهده دارند و در جایگاه معلمی نشسته‌اند.

معاون رئیس جمهور گفت: برنامه‌های خوب اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها و بخصوص زندان یزد، مبین این است که مسئولین و کارکنان این مراکز، رسالت مهم کار فرهنگی و تعلیم و تربیت در قوه قضاییه را به درستی پیش می برند.

مرتضوی با قدردانی از تعامل خوب دستگاه قضایی استان یزد با دولت و همچنین سازمان زندانها تصریح کرد: اهتمام مسئولین به منظور رسیدگی به امورات زندانیان، از بررسی مشکلات قضایی تا نگرانی‌هایی که در رابطه با معیشت آنها وجود دارد، برگرفته از دغدغه‌های ستودنی است که برای حل و فصل مشکلات مددجویان دارند.

وی در پایان با اشاره به این جمله که مددجویان می توانند عنصری فعال، تاثیر گذار و صاحب اندیشه در جامعه باشند، از مددجویان خواست تا پس از آزادی، سایر اقشار جامعه را به نیکوکاری و کمک به مشارکت در کار خیر ترغیب کند.

آزادی ۱۰۰ زندانی مالی همزمان با سفر رئیسی به یزد

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند