وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که به دلیل ابتلای برخی از افراد هیات همراه وزیر خارجه این کشور در سفر به کشورهای جنوب شرق آسیا به کرونا، «آنتونی بلینکن» سفر خود را نیمه کاره رها کرده است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا سفر منطقه‌ای خود به کشورهای جنوب شرق آسیا را به خاطر ابتلای اعضای هیات همراه به ویروس کرونا نیمه کاره رها کرد و به واشنگتن بازگشت.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه این موضوع را اعلام کرده و گفته، این تصمیم به خاطر جلوگیری از ابتلای بیشتر به کرونا و اولویت مساله سلامتی اتخاذ شده است.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: بلینکن طی یک تماس تلفنی با همتای تایلندی خود از این موضوع ابراز تاسف کرده است.

بلینکن قرار بود روز پنج شنبه به تایلند سفر کند و با مقامات این کشور دیدار و رایزنی کند.

ابتلای اعضای همراه بلینکن روز چهارشنبه و زمانی که بلینکن در مالزی بود تایید شده است. او دور روز پیش از این به اندونزی سفر کرده بود. 

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از اعضای هیات همراه بلینکن به کرونا مبتلا شده‌اند و جزئیاتی در این زمینه ارائه نشده است.

 خبرگزاری رویترز اخیرا خبر داد که تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از ۸۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۵۰ هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و از ابتدای همه گیری کرونا، ۵۷ درصد از آمریکایی‌ها که به علت بیماری جان خود را از دست داده‌اند، کرونا گرفته بودند.

روز سه شنبه نیز رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که با تایید ابتلای یکی از سرنشینان هواپیمای «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به ابوظبی، نخست‌وزیر این رژیم خودش را قرنطینه کرده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند