تعدادی از کشورهای اروپایی واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال را علیه کروناویروس آغاز کردند.

یونان و تعدادی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز (چهارشنبه) واکسیناسیون کودکان پنج تا ۱۱ ساله را در برابر کووید-۱۹ آغاز کردند زیرا دولت ها برای آغاز تعطیلات کریسمس و گسترش سویه اُمیکرون آماده می شوند.

ایتالیا، اسپانیا و مجارستان نیز از جمله کشورهایی هستند که برنامه واکسیناسیون برای کودکان را گسترش داده اند زیرا مقامات این کشورها به طور رسمی از تایید تنظیم کنندگان مقررات دارویی اتحادیه اروپا مبنی بر تزریق دُز کمتری از واکسن فایزر به کودکان حمایت کردند.

یکی از بیمارستان‌های کودکان در آتن ساعاتی پس از آنکه بالاترین آمار روزانه فوتی های کرونا در یونان با ۱۳۰ مورد اعلام شد، اولین تزریق دُز واکسن به کودکان را انجام داد.

بیش از ۳۰ هزار نوبت واکسیناسیون برای افراد زیر ۱۲ سال توسط والدین یونانی ثبت شده است.

روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس در سراسر اروپا اوایل ماه دسامبر اندکی کاهش یافت اما در حال حاضر بروز سویه اُمیکرون نگران کننده شده، اگرچه محققان مطمئن نیستند که این سویه چقدر خطرناک است.

به گزارش مدیکال اکسپرس، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای اروپا روز سه‌شنبه اعلام کرد که انتظار می رود تا چند ماه آینده اُمیکرون به سویه غالب در اتحادیه اروپا تبدیل شود و به همین دلیل به دولت‌ها پیشنهاد می شود که محدودیت‌های مرتبط با سفر را در نظر بگیرند و روند واکسیناسیون را سرعت بخشند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند