این روزنامه نوشت که قصر محمد بن سلمان در فرانسه شامل یک انبار شراب است که می‌تواند ۳۰۰۰ بطری را در خود جای دهد و ولیعهد نیز اگر بخواهد از مهمانانش پذیرایی کند، صاحب کلوپ شبانه شخصی است.

الصحافه الیمنیه نوشت: این روزنامه فاش کرد که بن سلمان مالکیت خود بر این  قصر پشت شرکت‌های جعلی موسوم به « ایت اینوستمنت» در فرانسه و لوکزامبورگ پنهان کرده و این کاخ توسط یکی از مدیران موسسات وابسته به دفتر شخصی ولیعهد اداره می شود.

 روزنامه مذکور نوشت که  قصر معروف به «لویی چهاردهم» از قلعه‌های فرانسوی قرن هفدهم الگوبرداری شد، اما بین سال‌های 2008 تا 2011در  لوئینز ونسان نزدیک ورسای ساخته شد.

این شرکت‌های پوششی همگی متعلق به یک شرکت سعودی بودند، که مالک آن فردی سعودی تبار به نام  «عماد خاشقجی » بوده است. عماد خاشقجی برادرزاده «عدنان خاشقجی» تاجر اسلحه معروف سعودی است.

این قصر مجلل 50 هزار متر مربع زیربنا دارد که در محوطه باغی به وسعت 57 هکتار بنا شده است. این قصر دارای 10 سوئیت و دهها اتاق خواب و یک اتاق پذیرایی بزرگ است.

این بنای مجلل همچنین دارای کتابخانه‌ بزرگ، انبار شراب، دو سالن رقص و یک سینمای اختصاصی است. در زیر زمین این عمارت یک آکواریوم بزرگ هم دارد.

 ولخرجی‌های محمد بن سلمان در حالی جریان دارد که اقتصاد عربستان به دلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و هزینه‌های سرسام آور جنگ یمن  دچار بحران شده  و دولت سعودی در همین راستا سیاست ریاضت اقتصادی را در پیش گرفته و نرخ خدمات عمومی را افزایش داده است.

مردم عربستان از افزایش فشارهای اقتصادی و رکود مالی به وجود آمده از سیاست‌های بدون آگاهی و تدبیر ولیعهد سعودی شکایت دارند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

136 نفر این پست را پسندیده اند