آخرین روند بررسی تفحص از حقوق‌های نجومی در مجلس

 وی در تشریح برنامه‌های هیئت تفحص از حقوق‌های نجومی بیان کرد: آنچه که در مرحله اول در این هیئت مدنظر است بحث‌های قانونی، خلأ‌های قانونی و اصلاحات مورد نیاز و همچنین بستن روزنه‌هاست تا این گونه پرداخت‌ها در آینده انجام نشود.

رئیس هیئت تفحص از حقوق‌های نجومی ادامه داد: برای پیشبرد کارها از مسئولان سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه دعوت شده و درباره محورهای تفحص بحث‌ها و گفت‌وگوهای لازم انجام شده علاوه بر این جلسات گزارشاتی نیز به صورت مکتوب از این دستگاه‌ها اخذ کرده‌ایم.

شریعتی تاکید کرد: از ابزار، توان و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس نیز برای پیشبرد امور و اصلاح قانون و همچنین تقویت ابزارهای نظارتی که کمک کند برای همیشه راه پرداخت حقوق‌های نجومی بسته شود نیز استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه این هیئت در مرحله بعد سراغ مصادیق خواهد رفت، افزود: قطعا پس از بررسی‌ها آنچه که خلاف قانون بوده و مصادیق را به مردم معرفی خواهیم کرد؛ در بررسی‌ها نیز هر دستگاه و نهادی که از منابع عمومی کشور استفاده می‌کند و هر شرکت و سازمانی که یک سهم دولتی دارد مد نظر هیئت است و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده تهران در مجلس گفت: پس از انجام بررسی‌ها گزارشات لازم را به هیئت رئیسه ارائه کرده و هم در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند