رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم‌ها علیه سوریه تغییراتی ایجاد کرد.

در این ارتباط، خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده است که هدف از تغییرات در بسته‌های تحریمی سوریه آن است که به برخی از سازمان‌های غیردولتی اجازه معامله با بخش‌هایی از دولت سوریه داده شود.

به گفته خزانه داری آمریکا بسته‌های تحریمی علیه سوریه دچار تغییراتی شده اند تا سازمان‌های غیردولتی آزادی عمل بیشتری برای انجام برخی فعالیت‌ها و مبادلات داشته باشند.

این خبر را «اندری گاکی»، مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده و گفت که واشنگتن توسعه دسترسی‌های انسانی در سراسر سوریه به منظور کاهش رنج مردم را در اولویت قرار می‌دهد، چون آن‌ها با درگیری‌های مسلحانه، ناامنی غذایی و همه‌گیر کووید -۱۹ روبرو هستند.

به ادعای خزانه‌داری آمریکا با توجه به تغییرات ایجاد شده، مبادلات و فعالیت‌های جدید برای حمایت از فعالیت‌های غیرانتفاعی مجاز، با منعی مواجه نخواهند بود.

چند روز پیش از این، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد بر رفع فوری تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مردم این کشور تاکید کرد.

«بسام صباغ» با بیان ایکه تحریم‌های غیرقانونی و غیراخلاقی ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه مردم سوریه مجازات دسته جمعی و تروریسم اقتصادی است، افزود که این امر به تلاش‌های دولت سوریه در زمینه انسانی و توانایی سوری‌ها برای دستیابی به نیازمندی‌های خود آسیب می‌زند.

این دیپلمات سوری در عین حال بهبود اوضاع انسانی در این کشور را منوط به احترام به حاکمیت و استقلال و تمامیت ارضی سوریه دانست که تمام قطعنامه‌های شورای امنیت هم بر آن تاکید دارند.

صباغ همچنین پایان حضور نظامی بیگانگان در سوریه و توقف جنایات نظامیان اشغالگر آمریکا و ترکیه و اقدامات آنها در حمایت از تروریسم و سرقت ثروت و منابع سوریه را خواستار شد.

این مطلب برایم مفید است
22 نفر این پست را پسندیده اند