قیمت دلار آمریکا روز گذشته مسیر صعودی را دنبال کرد و پشت مرز ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان متوقف شد. رئیس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی امشب به ایران وارد می‌شود و قیمت دلار در استقبال از گروسی از مرز ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان عبور کرد. این در حالی بود که برخی مقامات کاخ سفید همچنان دیپلماسی را گزینه اول در مقابله با مسئله هسته‌ای ایران می‌دانند و برخی منابع اسرائیلی نگران هستند که آمریکا آماده امتیازدهی برای بازگشت به برجام است. به هر روی قیمت دلار در شروع معاملات امروز ۲۸ هزار و ۳۵۰ تومان بود و در ادامه قدری کاهش یافت و در پایان معاملات نیمه اول امروز روی ۲۸ هزار و ۳۲۰ تومان قرار گرفت. همراه با رشد قیمت دلار قیمت درهم امارات نیز افزایش یافت و در شروع معاملات امروز روی ۷ هزار و ۷۵۵ تومان ایستاد.

دلار بازار ارز سکه

قیمت سکه رقم‌هایی بالای مرز حساس را ثبت کرد

امروز نخستین روز هفته برای طلای جهانی بود. قیمت طلا در معاملات روز جمعه مرز 1850 دلار را از دست داده و روی 1845 دلار قرار گرفته بود. قیمت طلا در ساعت 11 و 34 دقیقه صبح امروز به وقت ایران روی 1843 دلار قرار داشت و هنوز نتوانسته بود به بالای مرز 1850 دلار بازگردد، اما قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار افزایش یافت و رقم‌هایی بالای مرز 12 میلیون و 500 هزار تومان را به ثبت رساند. قیمت سکه در شروع معاملات امروز 12 میلیون و 520 هزار تومان گزارش می‌شد. جایگاه قیمت سکه صبح امروز هنوز بالای مرز 12 میلیون و 500 هزار تومان تثبیت نشده بود و حول آن نوسان می‌کرد. اندازه حباب قیمتی سکه 12 میلیون و 500 هزار تومانی با احتساب قیمت 28 هزار و 320 تومان برای دلار 1.7 درصد به دست می‌آمد.  

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا در آستانه سفر گروسی به ایران از مرز 28 هزار و 300 تومان عبور کرد. قیمت درهم نیز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند. قیمت طلا در اولین ساعات معاملات امروز هنوز افت روز جمعه را جبران نکرده بود، اما قیمت سکه همراه با رشد قیمت دلار افزایش یافت و رقم‌هایی بالای مرز 12 میلیون و 500 هزار تومان را به ثبت رساند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند