قیمت بیت کوین ۵۹ هزار و ۹۸ دلار گزارش می‌شد و سرمایه آن به ۱.۱۱ تریلیون دلار رسیده بود. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نتوانست بود بالای ۶۰ هزار دلار قرار گیرد و کمترین قیمت آن ۵۷ هزار و ۴۷۰ دلار گزارش می‌شد.

قیمت اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافت و روی ۴ هزار و ۳۷۰ دلار قرار گرفت. سرمایه بازار اتریوم به ۵۱۶ میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵.۳ درصد اختلاف داشتند.

مقامات فدرال دیگر تورم را گذرا نمی‌دانند

قیمت طلای جهانی که در روزهای پایانی هفته پیش از هفته گذشته توانسته بود از مرزهای حساس ۱۸۳۵ دلار و ۱۸۵۰ دلار عبور کند، در روز جمعه اخیر مرز ۱۸۵۰ دلار را از دست داد و در پایان معاملات روی ۱۸۴۵ دلار قرار گرفت.

به اعتقاد تحلیل‌گران یکی از مهم‌ترین عواملی که قیمت طلا را تحت فشار قرار داد، اظهارات یکی از مقامات فدرال رزرو در مورد تورم بود. وی در اظهارات خود با لحنی جدی در مورد تورم اظهار نگرانی کرد و گفت دیگر نمی‌توانیم بگوییم تورم گذراست و اگر اقدام جدی صورت نگیرد کنترل تورم از دست فدرال رزرو خارج می‌شود، این مقام فدرال رزرو لازم دانست که برنامه کاهش خرید دارایی با سرعت بیشتری پیگیری شود.

متن کامل این گزارش را با تیتر «قیمت طلا تحت فشار فدرال رزرو /بیت کوین پشت مرز 60 هزار دلار»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند