به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی در آیین آغاز عملیات اجرایی جاده ارتباطی فرمهین، خنجین، کمیجان و قهاوند افزود: خبرهای خوشی در اوایل آذرماه به سمع و نظر مردم می‌رسد و انجام مذاکرات برجامی با حفظ عزت ملت ایران همراه خواهد بود

این نماینده تصریح کرد: تلاش‌های مجدانه مسئولان نتیجه داد که اکنون شاهدآغاز عملیات اجرایی این طرح  ملی هستیم که امید است بر اساس زمان بندی مشخص شده، تکمیل و موجبات رفاه و افزایش رضایتمندی مردم این منطقه فراهم شود.

وی تاکید کرد: همگان بر این امر واقف هستند که با وجود دشمنان نظام جمهوری اسلامی، دولت در تنگنای مالی قرار دارد اما وجود تمام این مشکلات بر اساس دشمنی‌ها نبوده و بخشی از نارسایی ها هم متاسفانه به دلیل بی تدبیری و برخی کوتاهی‌ها است.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: در طول پنج ماه گذشته دولت قبل، ماهانه ۵۰ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی قرض می گرفت تا حقوق کارمندان را پرداخت کند و همچنین ۱۰ هزار میلیارد تومان برای سود اوراق مشارکت که برای انجام برخی طرح‌های عمرانی فروخته بود و از بانک مرکزی قرض می‌کرد که باید اذعان داشت که این اقدام چه آثار تورمی و مشکلات اقتصادی را برای کشور به بار می‌آورد.

وی بیان کرد: اکنون این امر مشهود است که با روی کار آمدن دولت سیزدهم هم حقوق کارکنان پرداخت شده و هم ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی پرداخت شده و یک ریال هم از بانک مرکزی قرض گرفته نشده است که آثار این مهم ، در ماه‌های اتی ملموس است و می‌تواند منجر به کنترل تورم شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انجام مذاکرات در اوایل آذرماه گفت: به طور قطع انجام مذاکرات با گذشته متفاوت خواهد بود چرا که با حفظ عزت ملت ایران، مولفه‌های قدرت در طول این مدت ایجاد شده و با مصوبه ای که مجلس شورای اسلامی در خصوص غنی سازی اورانیوم ۲۰ و ۶۰ درصد داشت به یک قدرتی رسیدیم.

وی افزود: در این راستا از سوی اسرائیلی‌ها، پیام‌های زیادی به آمریکایی ها مخابره می‌شود که به هر روشی که شده ورود کنید و مانع افزایش غنی سازی در ایران شوید که این مهم نشان می‌دهد کارت‌های برنده زیادی را در دست داریم و آمریکایی‌ها مجبورند در مذاکرات به آنچه که خواست ملت ایران است، تن بدهند.

امیرآبادی فراهانی اضافه کرد: اکنون همگان واقفند، سعودی‌ها چگونه با ارتباطی که با کشورهای مختلف دارند به دنبال آن این هستند به گونه‌ای از گردآبی که در یمن ایجاد شده، آبرومندانه خارج شوند و اکنون هم در حال انجام برخی مذاکرات غیر رسمی با مسئولان کشورمان هستند.

وی تاکید کرد: ملت بزرگ ایران با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه بودند، اما عزت خود را حفظ کردند و ما مسئولان مکلف هستیم در مسیری که ملت برای ما ترسیم کرده گام برداریم. وی افزود: در گام نخست حفظ عزت ملت ایران و در گام دوم نیز رفع مشکلات به ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی و ایجاد اشتغال مدنظر مسئولان امر قرار گیرد و باید بیان داشت که اجرای این پروژه ها نیز می تواند در راستای رفع مشکلات اقتصادی مثمر ثمر باشد.

امیرآبادی گفت: برای رفع مشکلات منطقه فراهان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم و در آینده ای نزدیک، تقاطع غیر همسطح آشتیان به قم را تکمیل می‌کنیم. امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: مردم منطقه آشتیان و تفرش از این مسیر به قم تردد می‌کنند و تصادف در این تقاطع نیز زیاد است که اعتبار اجرای این طرح را به عنوان تقاطع غیر همسطح به بودجه اضافه کردیم و باید اجرای این تقاطع در اسرع وقت انجام و مشکلات مردم برای تردد ۲ استان قم و مرکزی رفع شود.

وی عنوان کرد: هر جا همدلی، رفاقت، همراهی باشد انجام امور پیش می رود و به طور حتم وجود اختلافات نیز مانع پیشرفت امور می‌شود که نیاز است با توجه به محدودیت‌های مالی، تدابیر ویژه ای در راستای رفع مشکلات پیش‌رو برداریم.

این مطلب برایم مفید است
168 نفر این پست را پسندیده اند