مارکوس آنفانگ سرمربی تیم فوتبال وردربرمن و دستیارش فلورین یانگ در پی افشای سندسازی‌شان برای بهره‌مند شدن از خدمات و امکانات منحصر به شهروندان دارای کارت واکسن کرونا از سمت خود استعفا کردند.

باشگاه وردربرمن روز گذشته (جمعه) اعلام کرده بود که سرمربی تیم و دستیارش از سوی مقامات محلی تحت بازجویی قرار گرفته‌اند تا صحت و سقم اتهامات نسبت داده شده به آنها بررسی شود.

آنفانگ و یانگ تأکید داشتند که مرتکب هیچ تخلفی نشده‌اند و با این حال با شدت گرفتن جنجال‌ها درباره جعلی بودن مدارک واکسن‌شان، آنها تصمیم گرفتند که دست از هدایت تیم بکشند.

آنفانگ در این خصوص گفت: به دلیل استرس بسیاری که به خودم، باشگاه، تیم و خانواده‌ام وارد آمده است، تصمیم گرفته‌ام که فوراً از سمت خود به عنوان سرمربی تیم وردبرمن استعفا کنم. من از مدیریت باشگاه درخواست کردم که قراردادم را فسخ کند و باشگاه هم آن را پذیرفت. من برای وردبرمن آرزوی موفقیت دارم.

باشگاه وردربرمن هنوز تخلف سرمربی مستعفی و دستیار او را تأیید نکرده اما دلیل موافقت با استعفای آنها را جلوگیری از ادامه ناآرامی‌های باشگاه اعلام کرده است.

ارائه مدرک واکسیناسیون برای بهره‌مندی از خدماتی مانند رستوران‌ها و سایر مکان‌های عمومی، بسته به مقررات ایالت‌های مختلف آلمان، الزامی است. تیم وردربرمن که فصل گذشته از بوندس‌لیگا سقوط کرد، اکنون در رده هشتم جدول بوندس‌لیگای ۲ قرار دارد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند