علی احمدزاده در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: وضعیت کرونایی استان نسبت به هفته‌های گذشته بهتر بوده و طبق آمار ارائه شده در برخی از شهرها تغییر ایجاد شده و با وجود اینکه ۸۵ روز در باشت فوتی نداشتیم اما رنگ شهرستان از آبی به زرد تغییر رنگ داده‌ است.

وی افزود: در هفته گذشته فقط سه نفر فوتی داشتیم و در ۲۴ ساعت گذشته نیز مورد فوتی نداشتیم و این جای امیدواری دارد و سیر نزولی در استان شروع شده‌ است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نام استان در خطرات در سطح بالا قرار ندارد ولی این به معنای بی‌خیال شدن مردم در رعایت دستورالعمل‌ها نیست و همچنان باید توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در اولویت باشد.

وی با اشاره به اینکه اولویت در تزریق واکسن کاهش مرگ و میر بوده و در همه کشورهای تزریق کننده واکسن مبتلا به ویروس کرونا ناگزیر است، ادامه داد: واکسن‌ها ابتلا به کرونا را پایان نمی‌دهند اما میزان مرگ و میر را کاهش می‌دهند و تزریق واکسن به عنوان یک ایمنی برای مردم ضروری و مهم است.

احمدزاده با اشاره به آغاز هفته بسیج و تبریک این هفته گفت: یکی از نمودهای کار جهادی و بسیج مبارزه با کرونا است و طرح شهید سلیمانی که مجری آن بسیج بوده می‌تواند کمک شایانی به کاهش میزان شیوع ویروس کرونا در جامعه شود.

وی از سپاه فتح استان درخواست نمود که طرح شهید سلیمانی در استان مجدد فعال شود و از همکاری نیروی انتظامی در برخورد با متخلفان و افراد بی‌توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تقدیر کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه در وضعیت نارنجی هستند و این وضعیت به عنوان یک وضعیت شکننده نیازمند توجه و مراقبت است که وضعیت بحرانی نشود.

وی از دانشگاه علوم پزشکی، بسیج و پایگاه‌های مقاومت خواست که آمار افراد که تزریق واکسن را انجام نداده‌اند شناسایی و نسبت به تزریق و تشویق این افراد تأکید کرد و گفت: طرح مراجعه خانه به خانه برای تزریق واکسن کرونا در استان راه‌اندازی شود.

در ادامه این نشست مجید صفایی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یکی از رسالت‌های ما معرفی ظرفیت‌های موجود در استان است که متأسفانه در دوران شیوع کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده نتوانستیم آنچنان که باید و شاید این ظرفیت‌ها را معرفی کنیم.

وی افزود: با دعوت از مستندسازان و هنرمندان در معرفی ظرفیت‌های ناشناخته گردشگری استان به جامعه می‌توان گام موثری برداشته و برای این هدف نیازمند همکاری هستیم.

صفایی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۵ درصد از فعالان در اماکن گردشگری استان واکسن کرونا را دریافت کرده و ۱۵ نفر به صورت مستمر بر عملکرد این اماکن در ایام شیوع ویروس کرونا نظارت دارند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند