محمد وحیدی  با اشاره به فرایند‌هایی که باید برای تسهیل ورود نخبگان به کشور به‌کار گرفته شود اظهار داشت: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و تلاش برای سودآوری اقتصادی این شرکت‌ها در کنار حمایت مسئولان از تولیدات آن‌ها می‌تواند زمینه را برای ورود نخبگان به کشور فراهم سازد.

وی افزود: نخبگانی که در خارج کشور هستند با توجه به شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان٬ در حال برگشت به کشور هستند و واردات نخبگانی از خارج کشور قابل توجه است و امیدهای زیادی ایجاد شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ظرفیت تولید در کشور به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان برود٬ ارزش افزوده این ظرفیت و رقابت‌پذیری آن در بازار جهانی و کیفیت و بهره‌وری تولید به شدت در حال افزایش است.

وحیدی با اشاره به انعقاد قرارداد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی خراسان شمالی با صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: این نوع فعالیت‌ها زمینه ساز ایجاد حمایت پایدار از نخبگان می‌شود و بسیار مناسب است.

وی افزود: باید زمینه را برای ورود نخبگان فراهم کنیم و امیدها را برای بازگشت نخبگان بیش از پیش کنیم. در حال حاضر شاید خروج نخبگان را داشته باشیم اما عدد ورودی نخبگان هم به شدت در حال افزایش است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند