حضرت آیت الله نوری همدانی،‌امروز در دیدار سردار غلام رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت نقش امر به معروف و جهاد در حفظ اسلام گفتند: بسیج شجره طیبه ای است که با درایت امام راحل کاشته شده است و رسالت این نهاد مردمی بسیار مهم است و امروز شاهد ثمرات این شجره طیبه هستیم که( أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا) تمام این تعبیرات درباره بسیج مستضعفین است.

معظم له با بیان اینکه هدف امام راحل از تاسیس بسیج، حفظ انقلاب و ارزش های اسلامی بود، اظهار کردند: بسیج مستضعفین؛ یعنی ایستادگی در مقابل استکبار و بحمدالله امروز اقدامات شما در مقابله با استکبار منحصر به ایران نیست و نگاه کل مستضعفان عالم به شما بسیجیان است.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اوضاع کنونی منطقه و جهان افزودند: باید در مقابل دنیا هوشیار و بیدار باشیم، بسیج در شرایط حاکم بر منطقه و جهان باید به درستی نسبت به وظایف خود آشنا باشد. امروز ببینید در کشور یمن، افغانستان، سوریه، لبنان و عراق چه خبر است؟ آمریکا نقشه می کشد، عربستان پول می دهد و اسرائیل اجرا کننده است، باید در مقابل استکبار بیدار و بصیر بود. چندی پیش عده ای فکر می کردند، روی کار آمدن طالبان به نفع ایران است، اما امروز مشخص شده که آنها به دنبال شیعه کشی هستند و حقوق اقوام و مذاهب را محترم نمی شمارند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به وضعیت معیشتی و اقتصادی موجود در کشور بیان داشتند: متاسفانه وضعیت معیشت مردم بسیار ناراحت کننده است، لذا یکی از اقدامات بسیج توجه به مباحث سازندگی و توسعه کشور است که باید بسیج در این حوزه ها با تمام توان ورود کند تا بخشی از انتظارات مردمی برآورده شود.

تصاویر/ دیدار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با آیت الله نوری همدانی

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند