آمار روزانه کرونا در ایران روندی کاهشی پیدا کرده و سیر نزولی گرفته است. این آمار در شاخص ابتلا و بستری های روزانه کاهش بیشتری پیدا کرده و با وجود کاهش در بخش مرگ ومیر روزانه نیز اما هنوز وضعیت فوتی های روزانه بالاتر از ۱۰۰ نفر گزارش می شود. 

بررسی اخیر وزارت بهداشت و درمان از روند واکسیناسیون در کشور کلید این کاهش در آمار مرگ و میر روزانه را به نوعی افزایش نرخ واکسیانسیون در ایران می داند.

کاهش میزان ابتلا به کرونا در ایران 

شمار مبتلایان روزانه کرونا در ایران در روز ۲۵ آبان برابر با ۶ هزار و ۴۳۰ نفر بوده که در مقایسه با روز قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است. به طور کلی بررسی آمار مبتلایان در این ماه نشان می دهد میزان ابتلا در کشور پس از یک ماه تقریبا ۴۳.۶ درصد کاهش داشته و در ۱۲ روز گذشته کمتر از ۱۰ هزار نفر ثبت شده است.

این کاهش به صورت آنی به بخش بستری های روزانه نیز منتقل شده و این بخش را نیز تنزل داده است.

بررسی روند بستری های روزانه در کشور

شمار بستری های روزانه کرونا در روز ۲۵ آبان ماه برابر با هزار و ۵۳ نفر بوده که تقریبا در روزهای اخیر بدون تغییر باقی مانده است.

مقایسه این متغیر با موقعیت مشابه خود در یک ماه گذشته نشان می دهد با افول میزان مبتلایان کرونا در کشور شمار بستری های روزانه نیز ۲۹ درصد کاهش پیدا کرده است. به طوری که در روزهای ابتدایی هفته اخیر به مدت دو روز کمتر از هزار نفر ثبت شد.

متن کامل این گزارش را با تیتر «ردپای واکسن در کاهش محسوس فوتی‌های کرونا در ایران»‌ در اقتصادنیوز بخوانید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند