به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از ایرنا، مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره اروپا دوشنبه شب با برگزاری دیدارهایی حساس پیگیری شد که در پایان انگلیس به جام جهانی رسید و ایتالیا نتوانست صدرنشین گروهش شده و سوییس بلیت قطر را قطعی کرد.

آتزوری، قهرمان یورو ۲۰۲۰ در خانه ایرلند شمالی با تساوی بدون گل متوقف شد تا با توجه به پیروزی چهار بر صفر سوییس مقابل میهمانش بلغارستان صدرنشینی گروه سوم را از دست داده و سوییس با ۱۸ امتیاز به جام جهانی صعود کند.

ایتالیا بعد از پرتغال به دومین تیمی بدل شد که به پلی‌آف می‌رود. آتزوری با توجه به نتیجه سوییس باید با سه گل از سد ایرلند شمالی می‌گذشت.

از بین ۱۲ تیم مرحله پلی‌آف تنها سه تیم به جام جهانی صعود می‌کنند.

ایتالیا به جام جهانی ۲۰۱۸ نرسید و باید دید در این دوره چه اتفاقی رخ می‌دهد.

در گروه نهم انگلیس جشنواره گل به راه انداخت و میزبانش سن‌مارینو را که در جریان بازی ۱۰ نفره شد با ۱۰ گل در هم کوبید تا با ۲۶ امتیاز به جام جهانی صعود کند.

هری مگوایر، امیل اسمیت رو، تایرون مینگز، تامی آبراهام، بوکایو ساکا، فلیپو فابری(گل به خودی) و هری کین(چهاربار) گلزنان این مسابقه بودند.

لهستان نیز در این گروه مقابل میهمانش مجارستان با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد تا لواندوفسکی و یارانش با ۲۰ امتیاز پس از سه شیرها دوم شوند و به پلی‌آف برسند.

نتایج دیگر دیدارها به شرح زیر است:

آلبانی یک - آندورا صفر

اتریش ۴- مولداوی یک

اسکاتلند ۲ - دانمارک صفر

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند