۱- آدم گزافه‌گوی و لاف‌زنی را حکایت کرده‌اند که برای خودنمایی نزد پیش‌نماز مسجد محلشان رفت و در حضور نمازگزاران از او پرسید؛ اگر درحال نماز بودم و شیری به من حمله کرد، تکلیفم چیست و شرع مقدس در این زمینه چه دستوری دارد؟ به حمله شیر توجهی نکنم و به نمازم ادامه بدهم و یا برای حفظ جان که واجب شرعی است، پا به فرار بگذارم؟! امام جماعت مسجد گفت؛ پاسخ آن روشن است! اگر با غرش شیر وضویت باطل نشد به نمازت ادامه بده!

۲- این روزها با سالگرد شهادت سردار حسن تهرانی‌مقدم که به‌حق، پدر موشکی ایران نام گرفته است روبه‌رو هستیم. درباره شخصیت ملکوتی و دانش و توانمندی آن بزرگوار اگرچه گفتنی‌ها را پایانی نیست و زبان و قلم از شرح آن عاجز و ناتوان است ولی در گزارش اصلی کیهان امروز - در حد بضاعت ناچیز خود - به اندکی از آن بسیارها ‌اشاره کرده و با تیتر «سرداری که گزینه نظامی دشمن را بی‌اعتبار کرد» به آن پرداخته‌ایم.

۳- قرار است روز ۸ آذرماه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه (۱+۴) در وین آغاز شود. آمریکا که از برجام خارج شده است، در این مذاکرات حضور ندارد و نباید حضور داشته باشد. دیروز آقای دکتر باقری معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان گفت؛ «هدف اصلی مذاکرات پیش‌رو در وین رفع همه تحریم‌های آمریکا است». در سوی دیگر ماجرا، آمریکا ضمن آنکه حاضر به لغو تحریم‌ها نیست، خواستار آن است که کنترل صنایع موشکی و حضورمان در منطقه نیز به برجام افزوده شود! این خواسته آمریکا را سه کشور اروپایی در مذاکرات وین نمایندگی می‌کنند. تأکید دکتر باقری که «برسر قابلیت‌های دفاعی‌مان مذاکره نمی‌کنیم» پاسخ منفی به این خواسته حریف است.

۴- آمریکا برای تحمیل خواسته استکباری خود به ایران اسلامی اعلام کرده و می‌کند که اگر از افزودن «کنترل صنایع موشکی و حضورمان در منطقه» به برجام خودداری کنیم به گزینه نظامی متوسل می‌شود! و در اظهارنظرهای گاه‌وبیگاه خود از این گزینه با عنوان گزینه «بی» (PLAN-B) یاد کرده و تأکید می‌کند که «گزینه نظامی» ! روی میز است!

سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم، این گزینه آمریکا را از روی میز برداشته و بر باد داده است. تا آنجا که امروزه بسیاری از مقامات، صاحبنظران و اندیشکده‌ای آمریکایی با صراحت اعلام می‌کنند - بخوانید با خفت اعتراف می‌کنند - که آمریکا توان مقابله نظامی با ایران را ندارد. این ناتوانی را مخصوصاً در رخدادهای چند سال اخیر منطقه به‌وضوح می‌توان دید.

کیهان: شهید تهرانی مقدم گزینه B آمریکا را بر باد داد

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند