منابع خبری یمنی از آزادسازی یک منطقه راهبردی در جنوب شهر مأرب خبر دادند.

پایگاه خبری «البوابه الیمنیه الاخباریه» خبر داد که منطقه راهبردی «الفلج» در شهرستان «وادی عبیده» آزاد شده است. الفلج، آخرین مقر نظامی متعلق به نیروهای دولت مستعفی یمن در جنوب مأرب است.

منابع خبری وابسته به حزب اخوانی الاصلاح هم گزارش دادند که امروز اجساد ۱۱ افسر و دهها سرباز از عناصر دولت مستعفی و الاصلاح، تشییع شده است.

این شبکه خبر داد که این افراد در جریان درگیریهای چند ساعت گذشته با نیروهای انصارالله در منطقه الفلج کشته شدند.

البوابه الیمنیه هم به نقل از منابع نظامی گزارش داد که نیروهای دولتی صنعاء پس از آزادسازی منطقه الفلج، به سمت مواضع راهبردی در جنوب و شرق شهر الوادی پیشروی کردند.

به گفته این منابع، نیروهای یمنی به نزدیکی محله‌های جنوبی شهر مأرب رسیده‌اند و شمار زیادی از نیروهای دولت مستعفی به مرکز این شهر گریختند.

نیروهای یمنی از سه محور، مأرب را در محاصره خود دارند و هر روز به آزادسازی آن نزدیکتر می‌شوند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند