طبق شنیده‌ها پس از رصد اطلاعاتی اداره اطلاعات آبادان در مجموعه فاز ۲ پالایشگاه آبادان، دو تن از مدیران این پالایشگاه‌ به اتهام فساد مالی شناسایی شده و عصر دیروز با دستور قضایی در محل کارشان دستگیر می‌شوند.

هر چند طبق ادعای رسانه‌های مجازی، اتهام این افراد مربوط به برداشت غیرقانونی اموال دولتی است اما بنا به گفته مسئولین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هنوز اطلاعاتی از پرونده این دو مدیر برای قضاوت در دسترس نیست.

جزئیات جدید از دستگیری دو تن از مدیران فاز 2 پالایشگاه آبادان / روابط عمومی شرکت ملی پالایش: تعداد افراد دستگیر شده دو نفر هستند / آن ها از مدیران ارشد این پالایشگاه نبودند

مراجع قضایی در حال رسیدگی پرونده دستگیرشدگان پالایشگاه آبادان هستند

در این راستا مجید شهیدی، رئیس روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره این ماجرا توضیح داده است: مراجع قضایی در حال رسیدگی پرونده دستگیر شدگان پالایشگاه آبادان هستند.

وی ادامه داد: تعداد افراد دستگیر شده در پالایشگاه آبادان به اتهام اختلاس مالی دو نفر هستند. این افراد از کارکنان زیرمجموعه‌های پروژه فاز دوم پالایشگاه بودند.

شهیدی افزود: افراد دستگیر شده در پالایشگاه آبادان از مدیران ارشد این پالایشگاه نبودند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: جزئیات دستگیری این افراد هنوز از سوی مراجع قضایی اعلام نشده است.

شایان ذکر است پروژه فاز دوم پالایشگاه آبادان که هم اکنون حدود ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، زیرنظر شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران اجرایی می‌شود و هنوز تحویل پالایشگاه آبادان نشده است.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند