نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با طرح این پرسش که چرا باید هزینه رفتار و گفتار برخی نمایندگان را کل مجلس بپردازد، گفت: حواشی برخی طرح‌ها، اظهارنظرها و اقدامات هزینه‌ساز عده‌ای باعث شده اقدامات خوب مجلس دیده نشود.

مجتبی توانگر روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، گفت: زمانی که به کارنامه مجلس یازدهم نگاه می‌کنیم می‌بینیم اقدامات بسیار بزرگی انجام داده است. از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها تا قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کارها یا طرح تعارض منافع یا قانون مالیات بر خانه‌های خالی که به تصویب رسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم ادامه داد: وقتی گزارش عملکرد یکساله مجلس شورای اسلامی در محضر مقام معظم رهبری ارائه شد، ایشان از عملکرد مجلس قدردانی ویژه کردند. این همه اقدام قوی و تاریخی مجلس یازدهم درحالی اتفاق افتاد که متاسفانه عده‌ای نماینده هزینه ‌ساز باعث می‌شوند زحمات اکثریت نمایندگان مجلس به حاشیه برود.

توانگر ادامه داد: در حالی که مقام معظم رهبری از مجلس قدردانی می‌کنند، گزارش یکی از کمیسیون‌های مجلس باعث می‌شود ایشان بخواهند که این مساله جبران شود. البته رییس مجلس هم با آن که می ‌توانست مثل بسیاری از افراد بر این تذکر درپوش بگذارد، آن را صریح و علنی مطرح کرد.

وی ادامه داد: رییس مجلس نشان داد که ولایتمدار واقعی کسی است که در پیاده سازی نظرات مقام معظم رهبری محاسبه سیاسی و بهانه تراشی نمی ‌کند. امروز می‌خواهم به بهانه تذکر مقام معظم رهبری، نقدهایی به خودمان مطرح کنم و می‌خواهم از اقدامات هزینه سازی بگویم که کارهای موثر مجلس برای مردم را در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به حاشیه برده است.

توانگر عنوان کرد: خطاب من اول به خودم است و بعد به همکارانی که متاسفانه رویه‌شان، هزینه‌هایی را بر مجلس یازدهم تحمیل کرده است. یک نفر مصاحبه می‌کند که نمایندگان خودشان هم نمی‌دانند به چه رای می‌دهند و شب در تلویزیون می‌بینند، یک نفر در فلان کمیسیون رعایت ملاحظات حق‌الناس را نمی‌کند و مقام معظم رهبری را ناگزیر به تذکر می‌کند و یک نفر دیگر طرح فضای مجازی را به شکلی تنظیم می‌کند که خواسته یا ناخواسته مجلس را مقابل خواسته مردم ایران قرار می‌دهد. همچنین یک نفر دیگر برچسب دستکاری بودجه‌ ای می‌زند که نتیجه زحمت شبانه ‌روزی تمام نمایندگان است.

توانگر: هزینه رفتار و گفتار برخی افراد را نباید کل مجلس بپردازد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در ادامه یادآور شد: بودجه‌ به دلیل احکام ضدتبعیض و حمایت از محرومین از افتخارات مجلس محسوب می‌شود و آن نماینده این کارنامه مهم مجلس را تحت‌الشعاع اقدام خود قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: یک عده به بهانه توافق با آژانس که همه خوب می‌دانیم نمی‌تواند خارج از هماهنگی با نهادهای بالادست امنیتی باشد، آش را آن‌قدر شور می‌کنند که اقدام تاریخی مجلس در تصویب قانون اقدام راهبردی را تحت الشعاع قرار می‌دهند آن هم در مجلسی که با افتخار تابلوی مجلس انقلابی را دارد. آیا انقلابی‌گری بدون اخلاق و عقلانیت، معنا و مفهوم دارد؟

توانگر افزود: برخی اقدامات نمایندگان هزینه‌ ساز، متاسفانه تصویر کل مجلس را نتیجه کار کسانی نشان می ‌دهد که به عقلانیت یا اخلاق توجه کمتری دارند در حالی‌که این واقعیت مجلس نیست. واقعیت مجلس، اکثریت مجلس انقلابی و خروجی نهایی است که از این مجلس بیرون می‌آید.

رییس کمیته اقتصاد انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: همکاران عزیز نیاز است مردم به جای این حاشیه‌ سازی‌ها، دستاوردهای این مجلس را ببینند. ما قانونی برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی یا به عبارت بهتر طرح مالیات بر احتکار مسکن تصویب کردیم، که کم کم اثراتش را بر بازار می‌گذارد، ما قانونی برای تولید یک میلیون مسکن درسال تصویب کردیم، ما مصوبه ‌ای مهم و تاریخی برای تسهیل صدور مجوز برخی کسب و کارها داشتیم که یکبار برای همیشه به رانت ‌های رسوب‌کرده برخی کسب و کارها پایان می‌دهد.

توانگر در ادامه تصریح کرد: ما جلوی بودجه پر از ناترازی و تورمی دولت ناکارآمد سابق را تا حد توان‌ گرفتیم، ما برای اولین بار با مالیات به سراغ تاریکخانه‌های مافیای کنکور رفتیم، برای اخذ مالیات از شاخ‌های اینستاگرامی و خانه‌ها و ماشین‌های لوکس قانون نوشتیم.

وی با بیان اینکه رتبه‌بندی معلمان هم در دست بررسی است، گفت: مجلس دهها اقدام خوب دیگر نیز انجام داده است اما حواشی که برخی طرح‌ها، اظهارنظرها و اقدامات هزینه‌ساز عده‌ای از همکاران ایجاد کرد، باعث شده این اقدامات، خوب دیده و شنیده نشود. چرا باید هزینه رفتار و گفتار برخی افراد را کل مجلس بپردازد؟

توانگر گفت: فراموش نکنیم این توصیه دلسوزانه و صریح مقام معظم رهبری را که مراقب باشید که با عمل و یا گفتار خودتان به مخالفان کمک نکنید توصیه‌ من هم همین است. رفتار و گفتار در درون مجلس یازدهم باید به گونه ای باشد که حرف و رویکرد مخالفین این مجلس را تایید نکند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند