الکساندر شالنبرگ صدراعظم اتریش در مورد توافق هسته‌ای مدعی شد اینکه "یک توافق ناقص بهتر از عدم توافق" است. وی افزود: مسائلی مانند توسعه برنامه موشکی وجود دارد که در آن گنجانده نشده است.

شالنبرگ در گفت و گو با نشریه صهیونیستی اسرائیل هیوم مدعی شد: ثابت شده که نبود یک توافق بدتر از وجود یک توافق ناقص است و قطعا توافق هسته‌ای کامل نیست.

صدراعظم اتریش افزود: مسائلی مانند توسعه برنامه موشکی وجود دارد که در آن گنجانده نشده است.

 شالنبرگ ادعا کرد که تاریخ نشان می‌دهد عدم گفت و گو نتیجه‌ای را حاصل نمی‌کند و هدف ما باید برگرداندن ایران به چارچوب یک توافق بازرسی توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی باشد.

آهارون زئوی فارکش رییس پیشین اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی اوایل هفته به روزنامه جروزالم پست گفت که یک توافق هسته‌ای جدید بین ایران و قدرت‌های جهانی در ماه‌های آینده احتمالا بدتر از توافق ۲۰۱۵ خواهد بود.

فارکش افزود که حتی یک توافق بد، بهتر از نبود توافق است.

تا کنون ۶ دور مذاکره در شهر وین میان اعضای برجام برای رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا انجام شده است. طرف‌ها می‌گویند پیشرفت‌های ملموسی در این مذاکرات حاصل شده اما پاره‌ای اختلافات کماکان باقی است.

یکی از زمینه‌های اختلاف در این مذاکرات اصرار آمریکا بر حفظ برخی از تحریم‌هایی است که دولت «دونالد ترامپ» بعد از خروج از برجام علیه ایران اعمال کرده است.

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند