وی بیان کرد: ایران باید متناسب با نیازهای خودش تعهد دهد و اگر FATF ضروری است، باید طرح‌ها و لوایح آن را خودمان تهیه و تصویب کنیم و نباید کشورهای خارجی در عرصه بین‌الملل برای ما نسخه بپیچند و ما را ملزم به اجرای آن کنند.

عدم الحاق به FATF تاثیری در دادوستد ایران ندارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعاً عدم الحاق ایران به FATF هیچ تاثیری در معاملات و دادوستدهای بین‌المللی کشورمان ندارد و صرفاً یک اهرم فشار است که هر از چندگاهی از سوی غربی‌ها و طرفداران آنان در داخل کشور مطرح می‌شود.

جلالی تصریح کرد: اگر برخی از افراد و جریان‌های سیاسی داخلی هنوز اصرار دارند که مشکلات کشور را به عدم اجرای سند ۲۰۳۰ و یا عدم پیوستن به FATF ربط دهند، بهتر است که نسخه ایرانی این مسائل تهیه شود و ما باید خودمان در این زمینه قانون نویسی کنیم.

وی در واکنش به ادعای برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه اصولگرایان مدافع حضور ایران در لیست FATF هستند، گفت: کسانی که این مطالب را مطرح می‌کنند، هیچ سندی برای اثبات ادعای باطل و بی پشتوانه خود ندارند و فقط به دنبال متهم کردن اصولگرایان هستند و با این اظهارات و ادعاهای دروغین خود راه به جایی نمی‌برند.

این مطلب برایم مفید است
27 نفر این پست را پسندیده اند