به گفته فعالان بازار خودرو سردرگمی در چشم انداز سیاست خارجی کشور موجب شد تا قیمت خودرو نیز همانند سایر بازارهای سرمایه ای زیگزاگی به پیش برود؛ بطوریکه با هر خبر بر نوسان و شدت زیگزاگ آن افزوده می شود. اظهارنظرهای مطرح شده در خصوص برجام یکی از موارد اثرگذار بربازار بوده و مورد بعدی به خبر رویارویی نیروهای ایرانی و آمریکایی در خلیج فارس باز می گردد. عواملی که بر شدت سردرگمی ‌ها افزود و موجب شد تا امروز نرخ دلار به ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان برسد . عواملی که بر بازار خودروهای پرتیراژ نیز اثرگذاشت و قیمت ایران خودرویی ها را  دو تا پنج میلیون تومان بالا برد.   

علاوه بر عوامل سیاسی به گفته فعالان بازار کمبود عرضه خودروهای صفر در بازار هم بر افزایشی شدن قیمت خودرو اثرگذار بود، بطوریکه با بالا رفتن قیمت دلار شاهد کاهش بیش از پیش عرضه در بازار بوده ایم و این امر نیز بر صعودی شدن قیمت خودروهای پرتیراژ اثر گذار بوده است.  

با توجه به ارزیابی بازار خودرو می توان گفت امروز «سمند LX با موتورEF۷  » و « سورن پلاس » در بازار امروز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشته اند و «رانا پلاس»، «دنا معمولی» نیز با افزایش دو میلیون تومانی در بازار عرضه شدند و سایر پرتیراژهای ایران خودرو هم امروز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند.

 
 

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF۷  »  و « سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک»  اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که قیمت «سمند LX با موتورEF۷ » امروز با افزایش پنج میلیون تومانی به ۲۷۵ میلیونی تومان رسید. «سورن پلاس» هم با افزایش ۵ میلیون تومانی در بازار  ۳۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

 
 

همچنین، «دنا معمولی» در بازار رشد دو میلیون تومان را تجربه کرد و قیمت آن به ۳۳۲ میلیون تومان رسید، اما «دنا پلاس توربو اتوماتیک» امروز با حفظ ثبات قیمت خود در بازار با قیمت ۴۷۰ میلیون تومان به فروش رفت.

قیمت «رانا پلاس» هم امروز رشدی دو میلیون تومانی داشت و در بازتر ۲۷۷ میلیون تومان به قیمت خورد.

اما خانواده ۲۰۶  امروز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند. آنطور که فعالان بازار خودروها میگویند، «پژو ۲۰۶ تیپ ۲» و « پژو ۲۰۶ تیپ ۵» همچون روز گذشته، به ترتیب با قیمت های ۲۵۰ و ۲۹۴ میلیون تومان قیمت خوردند و «پژو ۲۰۶ صندوقدار» هم امروز ۲۹۵ میلیون تومان بود. 

 

ایران 12

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند