محمد فرجی کارشناس هواشناسی مازندران با بیان اینکه با نفوذ جریانات سرد شمالی از سمت غرب مازندران از اواخر امروز بتدریج شاهد بارندگی و وزش باد خواهیم بود، اظهار داشت: آسمان استان تا ظهر امروز نیمه ابری است، و از اواخر روز با نفوذ جریانات سرد شمالی از سمت غرب دمای هوا کاهش می‌یابد و سرد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت جوی استان برای پنجشنبه و جمعه ابری و سرد همراه با بارندگی و وزش باد گاهی نسبتا شدید پیش بینی می شود، افزود: با توجه به افت شدید دما در ارتفاعات مازندرات، از بعدازظهر پنجشنبه و جمعه بارش باران و برف را خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی مازندران دیادآورشد: روز  شنبه قدری از شدت ناپایداریها کاسته می شود و بارشها را بصورت پراکنده خواهیم داشت اما از اواخر شب در مناطق پایین دست ابرناکی تمام می شود و کاهش ناپایداری و کاهش ابر داریم.

فرجی با بیان اینکه روز یکشنبه در مناطق پایین دست آسمان استان صاف تا نیمه افتابی است اما در ارتفاعات بارش پراکنده باران و برف ادامه پیدا می کند، خاطرنشان کرد: دریا امروز موج کوتاه دارد اما از صبح پنجشنبه تا ظهر شنبه مواج می شود و بیشینه ارتفاع موج تا 2.5 متر خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه با مواج شدن دریا فعالیت دریایی نیز خطرآفرین خواهد بود، گفت: فعالیت صید و صیادی در این ایام سفارش نمی‌شود و به صیادان نیز پیشنهاد می‌شود تا به مهار ادوات صید از جمله قایقها اقدام کنند.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند