«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا، «جو بایدن» رهبر کنونی کاخ سفید را بابت اینکه دوشنبه پیش از سخنرانی در یک کنفرانس بین‌المللی تغییرات اقلیمی در اسکاتلند خوابش گرفته بود، مورد تمسخر قرار داد.

دونالد ترامپ در ایمیلی انتقادی نوشت: حتی بایدن هم نتوانست آنقدر به حقه گرمایش جهانی زمین گوش کند. این هفتمین حقه بزرگ در آمریکا پس از کلاهبرداری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، روسیه، اوکراین، حقه استیضاح اول، حقه استیضاح دوم و البته "عدم تبانی" یافت‌شده در گزارش مولر است.

وی افزود: بایدن به اروپا سفر کرد و تاکید داشت که گرمایش جهانی زمین اصلی‌ترین اولویتش است و سپس در کنفرانس بین‌المللی تغییرات اقلیمی در اسکاتلند مقابل چشم جهانیان بی‌درنگ به خواب رفت. کسی که اشتیاق و اعتقاد واقعی به موضوعی داشته باشد، هرگز چرت نخواهد زد.

بایدن در حالی که در یک کنفرانس بین‌المللی بزرگ در گلاسکو نشسته بود، چشمانش را به مدت ۳۰ ثانیه روی هم گذشت و سپس یکی از دستیارانش به وی نزدیک شد و او را از خواب بیدار کرد.

به نظر می‌آید که بایدن در حالی که به صحبت‌های ادی اندوپو، یکی از فعالان حقوق معلولان گوش می‌داد، به خواب رفت. اندوپو در این سخنرانی هشدار داد که گرمایش جهانی زمین توانایی انسان‌ها برای پرورش مواد غذایی و حتی بقا را تهدید می‌کند.

دونالد ترامپ در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، بایدن را با اسم مستعار "جو خواب‌آلود" خطاب کرده بود و وی را به مبتلا بودن به زوال عقلی متهم کرد. بایدن مسن‌ترین رئیس جمهوری آمریکا در طول تاریخ این کشور محسوب می‌شود و ماه جاری میلادی ۷۹ ساله خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که ترامپ تئوری گرمایش جهانی را یک خدعه و نیرنگ قلمداد می‌کند یا تاکید دارد که دموکرات‌ها از این موضوع برای رسیدن به اهداف سیاسی معین‌شان استفاده می‌کنند.

بایدن به دنبال تصویب یک بسته کمک هزینه اجتماعی ۱.۷۵ تریلیون دلاری است که شامل ۵۵۵ میلیارد دلار بودجه مربوط به محیط زیست و ۱.۲ تریلیون دلار بودجه برای لایحه دو حزبی مربوط به زیرساخت‌هاست که بودجه برنامه‌های تاب‌آور آب و هوا را تامین می‌کند.

این بسته همچنین شامل ۷.۵ میلیارد دلار بودجه برای پایگاه‌های شارژ خودروهای برقی جدید و پنج میلیارد دلار برای اتوبوس‌های برقی مدارس است. ترامپ زمانی که در کاخ سفید بود نگرانی‌ها نسبت به گرمایش جهانی را زیر سوال می‌برد و مرتبا طرفداران اصلاحات محیط زیستی را به سخره می‌گرفت.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند