کویت نیوز گزارش داد، سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا امروز طی سخنانی، گفتگوهای میان علی باقری معاون وزیر خارجه کشورمان و «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی این اتحادیه در بروکسل را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

بر اساس این گزارش، «پیتر استانو» در جریان برگزاری نشست خبری امروز خود گفت: می‌توانم این را تأیید کنم که دیدار دو طرف سازنده بوده است.

وی همچنین افزود: این دیدار می‌تواند منجر به شناسایی راهی رو به جلو برای از سرگیری مذاکرات وین باشد.

به گفته استانو، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و تیم وی به شدت مشغول تلاش برای آغاز مجدد و احیای مذاکرات وین در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند.

وی همچنین تاکید کرد که بورل و تیم وی مشغول رایزنی با شرکای خود برای تعیین زمان دقیق آغاز مذاکرات در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند.

لازم به ذکر است، علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار و گفتگو با مقامات روسی، شامگاه پنجشنبه با استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه وارد مسکو شد، در بدو ورود به روسیه، گفت: قرار است روز جمعه با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه و مذاکره‌کننده ارشد روسیه و نیز میخائیل باگدانوف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا درباره ساز و کارهای از سرگیری مذاکرات برای لغو تحریم‌های ظالمانه ضد ملت ایران رایزنی کنیم.

وی گفت: مذاکرات درباره لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا، با حضور سه کشور اروپایی، چین و روسیه از سر گرفته خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند