حجت‌الاسلام اصغر عسکری امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رفسنجان، چهارم آبان سالروز اعتراض افشاگرانه حضرت امام خمینی (ره) در رابطه با پذیرش قانون کاپیتولاسیون در ۱۳۴۳ را یادآور شد و اظهار داشت: در این جریان روش تحقیر ملت‌ها و سپس سلطه بر ملت‌ها را باید توجه داشت. اولین راه سلطه بر ملت‌ها تحقیر است، اما  امام نگذاشت ملت ایران خوار و ذلیل شود.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل تصریح کرد: امروز باید دنبال پدافند غیرعامل باشیم، اگر بمبارانی شد و دشمن حمله کرد و سیل آمد، دسترسی به مهمات برای دشمن میسر نباشد.

وی ادامه داد: امروز در سیستم بانکی نیاز به پدافند غیرعامل داریم. باید این  سیستم‌ها به گونه‌ای باشد که دشمن نتواند از فضای مجازی حساب را هک و مطلع شود. در مسائل نظامی و برق، هسته‌ای و... پدافند غیرعامل ایجاد شود.

عسکری یادآور شد: روزهای اخیر اختلالی در پمپ بنزین‌ها ایجاد شد و همه نازل‌ها و پمپ‌ها با برنامه‌ریزی انجام می‌شد ولی دشمن ورود کرد طوری که بدون کارت یا با کارت نمی‌شد بنزین برداشت.دشمن با توطئه‌ای که طراحی کردند و غیرفعال کردن سیستم سوخت در ایران خواستند فتنه‌ای ایجاد کنند که با درایت و بصیرت مردم این امر خنثی شد.

وی با اشاره به تمجید رژیم صهیونیستی از این کار، ادامه داد: هدف از این کار مردم بودند و در رسانه‌های بیگانه گفتند هدف آسیب‌رساندن به مردم بود تا مردم به خیابان‌ها بریزند و فتنه‌ای مانند سال ۱۳۹۸ ایجاد کنند که حضور مردم و بیداری مردم در خنثی‌سازی این فتنه موثر شد و مسؤولان هم به میدان آمدند.

امام جمعه رفسنجان: باید در مسائل نظامی و برق، هسته‌ای و... پدافند غیرعامل ایجاد شود

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند