خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) گزارش داد، ائتلاف سعودی، ظهر امروز (پنجشنبه)، از شلیک پنج موشک بالستیک به جنوب خاک عربستان خبر داد.

 ارتش یمن، این پنج موشک را به سمت منطقه جیزان در جنوب عربستان شلیک شده کرده است. ائتلاف سعودی مدعی شد که هر پنج موشک رهگیری شده است.

این در حالی است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هنوز به این ادعا واکنشی نشان نداده‌اند و آن را رد یا تأ‌یید نکرده‌اند.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در تاریخ ۲۹ مهر ماه از حمله‌ای مشابه با پنج موشک بالستیک به منطقه جیزان خبر داده بود.

سریع اعلام کرده بود که در این حمله، ستاد فرماندهی، انبارهای مهمات و آشیانه‌های بالگردهای آپاچی هدف قرار گرفته‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرده بود که بیش از ۳۵ نظامی سعودی در این عملیات کشته و زخمی شده‌اند که چند افسر و خلبان از جمله کشته‌شدگان هستند.

ارتش یمن همواره اعلام کرده است که تا زمان تداوم تجاوزهای ائتلاف سعودی در خاک یمن، حملات علیه مواضع نظامی ریاض ادامه پیدا خواهد کرد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند