در بیانیه حزب‌الله آمده است: ادامه جرایم  این گروهک تروریستی در کشتار مردم بی گناه و بی دفاع در خانه‌های خدا و متلاشی کردن پیکر بندگان خدا، مستلزم تحرک گسترده و سریع امت اسلامی در مقابله با این افکار انحرافی است.

این بیانیه تأکید کرد: این اقدام  موجب می‌شود که مسؤولان مسلمان افغانستان برای پیگرد عاملان این کشتار و مجازات عادلانه آنها مسؤولیت ویژه‌ای داشته باشند و با در پیش گرفتن تدابیر پیشگیرانه از وقوع جنایت جدید جلوگیری کنند.

حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن این جنایت که توسط گروهک تروریستی داعش انجام شده است، از مقامات افغانستانی خواست تا از نمازگزاران حفاظت لازم صورت گیرد.

این بیانیه افزود، نباید اجازه داد خانه‌های خدا و بندگان مستضعف آن به هدف آسانی بدل شوند تا توسط گرگ‌ صفت‌هایی ساخته دست آمریکا دریده شوند، گرگ‌هایی که ایالات متحده برای انتقام از شکست خود و خرابی و ویرانگی در افغانستان پس از اشغال طولانی مدت این کشور پرورش داده است.

منابع خبری افغانستان از استان قندهار گزارش دادند که در انفجار ظهر امروز (جمعه) در مسجد فاطمیه ۳۷ نفر کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

این منابع گفته‌اند که احتمال افزایش تلفات و زخمی های این رویداد وجود دارد و تاکنون خودروهای شخصی زخمی‌ها و کشته‌های این حمله را به بیمارستان «میرویس» شهر قندهار انتقال می دهند.

یک شاهد عینی نیز به رسانه ها گفت که شماری زیادی از مردم در این حمله کشته و یا زخمی شده اند اما تاکنون رقم دقیق تلفات روشن نیست و طالبان به کسی اجازه تصویر برداری و گرفتن ویدئو از مسجد را نمی دهد.

منابع خبری انفجار را ناشی از ۳ حمله انتحاری می داند که در صف نمازگزاران، در ورودی مسجد و بیرون مسجد رخ داده است و اما تاکنون شخص و یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

جمعه گذشته نیز مهاجم انتحاری خود را در مسجد شیعیان در سیدآباد استان قندوز در شمال این کشور منفجر کرد که در آن ۱۵۰ تن کشته و بیش از ۲۰۰ تن دیگر هم زخی شدند. مسئولیت این حمله را داعش پذیرفت اما در باره حمله امروز شخص و یا گروهی اظهار مسئولیت نکرده است.

حزب الله خواستار اقدام فوری امت اسلامی در برابر جنایت‌های داعش شد

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند