به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، منابع خبری از بازدید نخست‌وزیر عراق از برخی شعب اخذ رای در روز برگزاری انتخابات گروه‌های خاص در بغداد خبر دادند.

امروز جمعه با انتشار تصاویری اعلام کرد که که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق برای اطلاع از روند برگزاری انتخابات گروه‌های خاص از شعب اخذ رای در بغداد بازدید کرد.

طبق این گزارش، الکاظمی به صورت میدانی از پیشرفت و روند اجرای طرح امنیتی تامین امنیت انتخابات مطلع شد.

الکاظمی همچنین دستورالعمل‌های متعددی را در رابطه با جلوگیری از مداخله و تبلیغ برای نامزدها صادر و بر تأمین امنیت همه مراکز اخذ رای و رای دهندگان تأکید کرد.

الکاظمی در جریان این بازدید گفت که نسبت مشارکت در انتخابات ویژه از لحظه آغاز تا بدین لحظه خوب بوده است.

نخست‌وزیر عراق همچنین به نیروهای امنیتی دستور داد که تسلیم هیچ گونه تحریک یا تهدید جانبی برای تحت تأثیر قرار دادن انتخاب‌هایشان نشوند.

وی خاطرنشان کرد: یکشنبه همگی ما جشن بزرگی را در عراق بر پا خواهیم کرد.

رای گیری از گروه‌های خاص در انتخابات پارلمانی عراق صبح امروز هشتم اکتبر و دو روز قبل از موعد برگزاری سراسری انتخابات در این کشور، آغاز شد.

طبق این گزارش، گروه‌های خاص شامل اعضا و نیروهای دستگاه‌های امنیتی، زندانیان و آوارگان می‌شوند و انتخابات سراسری یکشنبه آینده در سراسر عراق برگزار می‌شود و در آن ۳۲۴۸ نامزد از ۲۱ ائتلاف و ۱۰۹ حزب با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

کمیساریایی عالی انتخابات عراق تعداد کل واجدین شرایط گروه‌های خاص برای رای دادن طی امروز را یک میلیون و ۷۵ هزار و ۷۲۷ فرد اعلام کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند