حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نهایی شدن طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: این طرح در دستور کار پارلمان قرار دارد و در روزهای آینده در صحن پارلمان بررسی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شفافیت را از مجلس باید شروع کنیم، ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران براساس شفافیت زائیده شده و چه اشکالی دارد که نمایندگان آرا خود را به صورت شفاف اعلام کنند تا مردم بدانند موکلان آنها بدانند در مجلس چه رفتار و عملکردی داشته اند.

نماینده رباط‌کریم در مجلس تصریح کرد: عملکرد مالی خود و خانواده نمایندگان باید به صورت شفاف در اختیار مردم قرار گیرد تا آنها بدانند چه فردی را به مجلس فرستاده‌اند تا کارهای آنها را پیگیری کند.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اعلام اینکه رئیس مجلس نیز به دنبال ایجاد شفافیت در قوه مقننه است و به جد پای کار تصویب طرح ارائه شده برای این منظور است، عنوان کرد: با بحث‌های که میان نمایندگان انجام شده قطعا طرحی که در دستور کار قرار گرفته در مجلس رای می‌آورد و شفافیت از مجلس آغاز خواهد شد.

نوروزی با تاکید براینکه این طرح موجب می‌شود که عملکرد مجلس  و مردمی بودن آن ارتقا یابد، اظهار داشت: اگر مجلس و نمایندگان شفافیت را از خود شروع کند حتما سایر دستگاه‌ها به ویژه قوای مجریه و  قضائیه نیز شفاف‌تر از گذشته عملکرد خود  را در اختیار مردم قرار خواهند  داد.

وی با بیان اینکه موضوع شفافیت در کوتاه مدت و بلندمدت آثار مثبتی برای کشور دارد، گفت:طرح شفافیت آرای نمایندگان نحوه تصمیم‌گیری در دستگاهها را به خوبی روشن می کند و  دولت و شورای عالی قضایی می‌توانند به جز بخشی که به لحاظ امنیتی ملاحظاتی دارد ،مکمل شفافیت عملکرد مجلس شورای اسلامی شوند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند