دویچه وله گزارش داد، نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته وضعیت در میان عرب‌های اسرائیل "خط قرمز را رد کرده است". 

به گفته او خشونت میان اعراب اسرائیل سالهاست که مورد توجه کافی قرار نگرفته و به حاشیه رانده شده است.

از آغاز سال جاری میلادی حدود ۱۰۰ عرب اسرائیلی کشته شده‌اند که اغلب آنها در درگیری میان باندهای مختلف جانشان را از دست داده‌اند. این امر به گفته نخست‌وزیر اسرائیل باعث به وجود آمدن "دولت در دولت" شده است.

بنا بر آخرین تصمیم کابینه اسرائیل از این پس در مبارزه با سلاح‌های غیرقانونی ارتش و نیروهای امنیتی اسرائیل نیز مداخله خواهند کرد. نخست‌وزیر اسرائیل گفته این تصمیم از هم‌اکنون اجرا خواهد شد.

نفتالی بنت به اعراب اسرائیل اطمینان داد که دولت قصد محافظت از آنها را دارد. او مدعی شده: «شهروندان عرب باید بفهمند که نیروهای امنیتی اسرائیل دشمن نیستند بلکه راه‌حل هستند.»

هم‌زمان نخست‌وزیر اسرائیل از نمایندگان عرب پارلمان اسرائیل و نیز از جامعه اعراب اسرائیل خواسته تا آنها نیز علیه خشونت وارد عمل شوند.

حدود ۲۰ درصد از جمعیت ۹ میلیونی اسرائیل را اعراب تشکیل می‌دهند. بنا بر آمار انجمن حقوق شهروندی اسرائیل، نیمی از جمعیت فقیر این دولت خانواده‌های عرب هستند.

بخش بزرگی از جامعه اسرائیل، اعراب را تهدیدی جمعیتی می‌دانند. به گفته انجمن حقوق شهروندی میان یهودیان و اعراب اسرائیل "تفاوت‌های شدید اقتصادی و اجتماعی" وجود دارد.

امسال برای اولین بار جبهه محافظه‌کار اسلامی (فهرست متحد عربی) موسوم به "رام" توانست بخشی از دولت اسرائیل باشد. رام اعلام کرده که قاطعانه برای حقوق اقلیت عرب در اسرائیل مبارزه خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند