انوشیران محسنی بندپی استاندار تهران اظهار کرد: خوشبختانه روند نزولی در مراجعه سرپایی، بستری بیماران و تعداد فوتی‌ها در استان تهران  مشاهده شده است.

وی در خصوص بازگشایی مدارس و واکسیناسیون دانش‌ آموزان گفت: مهم‌ترین دستور امروز ستاد کرونا درباره واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان تهران بود و مقرر شد ۱۰۰ مدرسه برای کلان شهر تهران به منظور سرعت بخشیدن به تزریق واکسن انتخاب شوند همچنین در ۹۹ مدرسه هم برای شهرستان‌های استان تهران این اقدام صورت می‌گیرد.

محسنی بندپی افزود: بر اساس آمار ثبت احوال و ادرات کل مدارس تهران و شهرستان ۱ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۲۰ نفر دانش آموز در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال داریم واکسیناسیون دانش آموزان از ۲۹ شهریور ماه شروع شده و تا کنون  ۱۸۰ هزار واکسن در این سن تزریق شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: از روز پنجشنبه، مدارس برای تزریق واکسن آغاز به کار می‌‍کنند همچنین والدین دانش آموزان هم می‌توانند در این مدارس واکسیناسیون شوند. 

استاندار تهران درباره بازگشایی مدارس گفت: بازگشایی مدارس با تصمیم ستاد ملی کرونا است، اما احتمال دارد در نیمه دوم آبان ماه مدارس بازگشایی شوند و انشالله  مقدمات و اطمینان بخشی‌هایی که لازم است به خانواده‌ها داده شود، با این پوشش واکسن،  حاصل شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حجم بیماران بستری در استان تهران کاهش داشته، بیمارستان‌ها می‌توانند فعالیت عادی خود را از سر بگیرند این هفته نسبت به هفته قبل حدود ۴.۶ دهم درصد بیماران کرونایی،۴ درصد در میزان فوتی و  ۲.۶ دهم درصد در میزان مراجعان کاهش دیده شده است.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند