نوسان نرخ دلار، بلاتکلیفی طرح ساماندهی صنعت خودرو و مشخص نبودن زمان مذاکرات از جمله دلایلی است که سردرگمی بازار خودرو را به همراه داشته و موجب شده تا قیمت ها نوسان روزانه را تجربه کند، نوسانی که هفته گذشته نزولی بود ولی این هفته روندی صعودی به خود گرفت و به نوعی قیمت ها در هفته جاری در حال جبران افت قیمت های ثبت شده در هفته گذشته هستند.

 ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که علاوه بر محصولات ایران خودرو امروز سایپایی ها هم با شیب کمتری رشد قیمت را تجربه کردند.  

نوسان قیمتی در بازار خودرو در حالی ثبت شده که به گفته فعالان بازار خودرو عرضه و تقاضا در بازار بسیار محدود است و خریداران و فروشندگان فعلا تمایلی به خرید از خود نشان نمی دهند، هرچند شاید این بی رغبتی را بتوان به پایان تعطیلات تابستانی و سفرهای تابستانی نیز نسبت داد اما انتظار برای رسیدن به یک ثبات نسبی عمده دلیلی فاصله گرفتن خریداران از بازار محسوب می شود.

با ارزیابی بازار خودرو می توان گفت « رانا پلاس»، «دنامعمولی»،«دنا پلاس توربو اتوماتیک»  در بازار رشد دو میلیونی قیمت داشتند و سایر محصولات پرتیراژ ایران خودرو نیز یا رشد یک میلیونی قیمت را ثبت کردند و یا بدون تغییر نسبت به روز گذشته در بازار عرضه شدند.    

وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو ۲۰۶ تیپ ۲»، « پژو ۲۰۶ تیپ ۵»، «پژو ۲۰۶ صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF۷  » و « سمند سورن پلاس »، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک»  اشاره کرد.

 
 

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است «رانا پلاس» امروز در بازار با رشد ۲ میلیونی قیمت ۲۷۲ میلیون تومان قیمت گذاری شد.  «دنا معمولی» هم امروز در بازار رشد دو میلیونی داشت و با قیمت ۳۲۷ میلیون تومان در بازار عرضه شد. «دنا پلاس توربو اتوماتیک»  نیز براساس ازیابی های صورت گرفته امروز رشد دو میلیونی را در بازار تجربه کرد و ۴۶۷ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر در میان سایر محصولات پرتیراژ ایران خودرو امروز « پژو ۲۰۶ تیپ ۲» نیز افزایش یک میلیون تومانی داشت و در بازار ۲۴۹ میلیون تومان معامله شد. اما  «پژو ۲۰۶ تیپ ۵» و «پژو ۲۰۶ صندوقدار»  امروز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند. ارزیابی های بازار نشان دهنده آن است که این دو خودرو به ترتیب با قیمت۲۹۱ میلیون تومان و ۲۸۸ میلیون تومان قیمت گذاری شدند.

از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX با موتورEF۷» بدون افزایش در بازار با قیمت ۲۶۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد. 

اما در میان سایر پرتیراژهای ایران خودرو «سمند سورن پلاس» رشد یک میلیونی قیمت داشت و در بازار ۳۰۹ میلیون تومان قیمت گذاری شد. 

 

ایران 11

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند